İşverenden asgari ücret açıklaması

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) asgari ücret zammına ilişkin açıklamalarda bulundu. TİSK tarafından yapılan açıklamada, "Tüm taraflara çözüm olacak formüller için işbirliğine açığız" ifadeleri kullanıldı.

İşverenden asgari ücret açıklaması
- A +

 

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu’ndan, asgari ücret zaamına ilişkin bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, "Bir kez daha belirtmek isteriz ki, bizim için tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte büyüyebilmek esas. Çalışma arkadaşlarımızın hayat kalitesini kalıcı şekilde artıracak ve büyük-küçük bütün işletmelerimize değer katacak her türlü kararın destekçisiyiz. Tüm taraflara çözüm olacak formüller için işbirliğine açığız" ifadelerine yer verildi.

"MASADA OLACAĞIZ"

Açıklamada, "İşverenler olarak her zaman tüm sorumluluklarımızı tam ve eksiksik olarak yerine getirmenin bilinci içinde davrandık. Elimizi taşın altına koymaktan hiçbir zaman kaçınmadık. Bugüne kadar olduğu gibi bu süreçte de devletimizin yanında olduğumuzun altını bir kez daha çizeriz. Bu vesile ile asgari ücretin değerlendirilmesine dair yapılacak olası bir toplantıda işveren tarafını temsilen mutlaka masada olacağımızı ve toplam fayda odaklı çalışmalarımız ile olası bir değerlendirmeye olumlu yaklaşacağımızı ifade etmek isteriz" denildi.

İlgili Haberler