İşte o saldırgan!

Fransa ve Kuveyt'teki saldırıların ardından Tunus da teröre hedef oldu. Tunus'taki iki turistik otelin plajını basan silahlı saldırgan 37 kişiyi öldürdü.

İşte o saldırgan!
- A +

 

Polisle girdiği çatışmada öldürülen Seyfeddin Yacoubi isimli 23 yaşındaki saldırganın Tunuslu bir öğrenci olduğu belirtildi.

Tunus sağlık bakanlığı Sözcüsü Şükri Nutfi yaptığı açıklamada, saldırıda aralarında Tunus, Almanya, İngiltere ve Belçika vatandaşlarının bulunduğu 37 kişinin hayatını kaybettiğini, 35 yaralıdan 3'ünün de durumunun ağır olduğunu duyurdu.

SALDIRIYI TUNUSLU ÖĞRENCİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Polisle girdiği çatışmada öldürülen Seyfeddin Yacoubi isimli 23 yaşındaki saldırganın Tunuslu bir öğrenci olduğu belirtildi. Saldırgan olay yerinde polisler tarafıdan etkisiz hale getirildi.

SİLAHINI ŞEMSİYE ALTINDA SAKLADI

Tunuslu üst düzey güvenlik yetkilisi Refik Çelli, öldürülen saldırganın Tunuslu bir öğrenci olduğunu ve polis ya da istihbarat servislerince tanınan bir kişi olmadığını belirtti. Çelli, Tunus'un orta bölgesindeki Kayruan bölgesinden gelen saldırganın, yanındaki Kalaşnikof'u plaj şemsiyesinin altında saklayarak otele girdiğini ve havuzun olduğu bölümden geçerek plaja ulaşana kadar gördüğü insanları vurduğunu söyledi.

Çelli, saldırının tek kişi tarafından gerçekleştirildiğinin düşünüldüğünü belirtti.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed Ali Arui, silahlı baskını "terör saldırısı" olarak niteledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler