İşte isyan twitleri!

Bursa toplu ulaşım sisteminin aort damarı Bursaray’da bugün meydana gelen arıza, doğrudan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bursa mitingiyle ilişkilendirildi.

İşte isyan twitleri!
- A +

 

Miting öncesi yaşanan gerilimin işareti aslında dünden alınmıştı. Kılıçdaroğlu mitingi nedeniyle şehir merkezinde yapılan trafik düzenlemesine ilişkin dünkü duyuru, bugün yaşanacak karşamaşaya en büyük işaretti. Normal koşullarda bile trafik sıkışıklığının yaşandığı kent merkezinde, herhangi bir siyasi parti mitingi yapıldığında nasıl çile çekildiğini herkes biliyor. 

Bu yoğunluğun üstüne Bursaray vagonlarından birinin Nilüfer İstasyonu’nda arıza yapması, ister istemez pek çok kişide “kasıt” şüphesi uyandırdı. Bazıları, şüphenin ötesinde doğrudan AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ve dolayısıyla merkezi iktidarı suçladı.

Tepkiler sosyal medyada yankı buldu. İşte o çarpıcı twitlerden bazıları:

‏@aykanerdemir: Korkudan metroyu değil şehri de kapasanız Bursalı hemşehrilerimizle buluşacağız! #YaşanacakBirTürkiye için geliyoruz.

‏@lostromo35: @aykanerdemir Bursa Gökdere’de yapılan her mitingde metro kapanıyor kardeşim biliyor da yalan söylüyorsan yuhhh, bilmiyorsan eee gene yuh :)

‏@gokboraleb: 4 senedir stadı bitirememiş, 10 dk aralıklarla Bursaray geliyor, vizyon projeleri sıfır bir de kalkmış mitinge giden ulaşımı durduruyor.

‏@timucinkoprulu: CHP mitingi olduğu gün Bursaray'da arıza olması manidar. Sürücü mahalline kedi mi girdi?

‏@gokboraleb: Bursaray ile insanlar sadece mitinge mi gidiyorlar!! Hastaneye gidemezler mi, işlerine gidemezler mi, ayıp yahu ayıp bu kadar da alçalınmaz!

‏@hakankoksal: Bursa'da insanlar CHP mitingine gitmesin diye arıza bahanesiyle metroyu kapattılar, karayolu kilit. Böyle bir acizlik görülmemiştir.

‏@hakankoksal: Kemal abiye şikayet ettim belediyeyi :)

‏@Melodimm2: Metro trenlerini bugün çalıştırmayarak engelleyemediniz halkın #CHP mitingine gidişini Bursa Belediyesi..

@iremongan: Chp Bursa mitingi öncesinde metro bozuldu şaşırdık mı? Tabii ki hayır. Bursa’da yapılan mitingler arasında en kalabalığıydı, korku sarmış belli.

Yorum Ekle

İlgili Haberler