İşte Bursaspor'un borcu!

Bursaspor Kulübü Olağan Mali Genel Kururulu'nda Bağımsız Denetleme Kurulu adına başkan Tayfur Serdar Güllülü kulübün borcu hakkında açıklamalarda bulundu.

İşte Bursaspor'un borcu!
- A +

 

Denetleme kurulu raporu ve çalışmaları hakkında bilgi veren Güllülü “Göreve gelmiş olduğumuz 23 Haziran 2019 tarihinden bu yana her ay düzenli toplantılarımızı yapmış bulunmaktayız. Bununla alakalı olarak geçen yıl ki yönetimin ibra olmaması için bütün çalışmalarımızı yaptık ve hukuki süreci başlattık. Genel olarak denetleme raporunda çoğu konudan bahsettik. Bunları okuyup sizleri sıkmak istemiyorum” dedi.

Bursaspor’un genel borcunu da açıklayan Güllülü “Ticari borç 110 milyon 157.00 ₺ bu borcun 77 milyon ₺ kısmı Ali Ay’ın kendisine kestirdiği çekler. Finansal borçlarımız 104 milyon ₺ civarında. Bu Denizbank ve Ziraat Bankası'na olan borçlar yükü çekiyor. Başakşehir Kulübü'nden aldığımız çekleri kırdırarak 2 milyon civarında finansman kullanıldı.

Sportif Faaliyetlerde 90.milyon ₺ gibi bir borç var. Futbolcu ve teknik kadroya 64 milyon ₺ borç gözüküyor, ancak biz buraya uzun vadeli borçları da ekliyor. Bütünü budur. Daha sonrasında Kamu borçlarımız var. 52 milyon ₺ civarında Vergi ve SSK borcu gözüküyor. 26 milyon 209 bin TL civarında yöneticilere olan borcumuz var. Bursaspor’un bir geliri olmadığı için de mevcut yönetim tekrardan verdiği paralarla artışa geçti. Diğer borçlarda 25 milyon ₺ civarında.

Toplamda baktığımız zaman 446 milyon 841 Bin TL civarında bir borcumuz var. 70 milyon € borcumuz oluşmuş durumda” diyerek genel borcu da belirtmiş oldu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler