İşte başkanı başından vuran zanlı!

Bursa’nın Gürsu İlçesi’nde silahlı saldırıya uğrayan Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’ın hayati tehlikesi sürüyor. Başkan Yıldız ve korumasnı tabancayla yaralayan zanlı F.B. polis tarafından her yerde aranıyor.

İşte başkanı başından vuran zanlı!
- A +

 

Silahlı saldırının zanlısı F.B.'nin olaydan sonra belediye binasının önünde üzeri kanlı şekilde bir süre beklediği iddia edildi. Belediye binasının hemen yanında bulunan MHP Gürsu İlçe Başkanı Suat Ermiş, üzeri kanlı olarak belediyenin önünde bekleyen F.B.'yi görünce normal bir olay sırasında yaralandığını düşündüğünü söyledi. Suat Ermiş olayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: 

"Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız benim çocukluk arkadaşım. Canımız çok yandı. Allah'tan kendisine şifa diliyorum. Belediye, parti binamızın hemen yanında. Gürültü ve bağrışmayı duyunca dışarı çıktık. F.B. isimli zanlı üzeri kanlı şekilde belediye binasının önünde duruyordu. Kaşı da yarılmıştı. Yanında ise belediyenin güvenlik görevlisi vardı. Olayı bilmediğim için F.B.'nin basit bir olayda yaralandığını düşündüm. Başkanı vurduğu aklımın ucundan dahi geçmedi. Tamamen iyi niyetle, partimize ait araç ile hastaneye götürülmesini istedim. Daha sonra gerçeği öğrenince şaşırdım. Hemen sürücü arkadaşımız Turgut'u arayıp onu hastaneye değil polise teslim etmesini söyledim. Bunu duyan F.B. aracı durdurup arkadaşımızı dövdükten sonra kaçmış.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler