İşte Android M'nin özellikleri

Google, yeni işletim sistemi 'Android M' ile 'Android Pay’i tanıttı.

İşte Android M'nin özellikleri
- A +

 

Amerikan teknoloji devi Google, yeni mobil işletim sistemi 'Android M' ile 'Android Pay’i bugün resmen duyurdu. Teknoloji şirketi, San Francisco kentinde organize edilen Google I/O 2015 etkinliğinde yeniliklerini tanıttı.

Google, yeni işletim sisteminde binlerce hatayı düzelttiklerini, sistemin daha kaliteli hale getrildiğini söyledi.

Günlerdir merakla beklenen yeni sürüm 'Android M' ile birlikte parmak izi taraması daha işlevsel hale geliyor. Bu sayede Android kullanıcısı, parmaklarını kullanarak Google Play'de ödeme yapabilecek ve cihazların kildini daha kolay açabilecek.
Yeni sistemin tam sürümü ise yıl sonlarına doğru hazır olması bekleniyor. Yeni sistemde, herhangi bir uygulamada sesli mesaj göndermek istediğinizde, bir kere uygulama izinlerinden gerekli izinleri verdiğinizde uygulama bir daha size mikrofon kullanımı için izin istemeyecek. Bu uygulama kamera ve diğerleri için de geçerli olacak

Google, 'Android M' ile beraber Wallet uygulamasını da yenileyerek Apple Pay'e rakip olarak Android Pay uygulamasını da tanıttı. Android Pay’ın mobil ödeme alanında Apple Pay’e rakip olması ve mağazalarda kolay ödeme yapma imkanı hedefleniyor. Google, Android Pay için kendi parmak okuyucusunu geliştirecek.

Android Pay, Android KitKat ve üzerindeki sürümleri kullanan Androidli cihazlarla kullanılabilecek.Diğer yandan HD kalitede sınırsız ve ücretsiz fotoğraf depolama hakkı sunan yeni Google Photos (Fotoğraflar) uygulaması bugünden itibaren Android, iOS ve web platformlarında kullanıma sunulacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler