evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma evden eve nakliyatİstanbul'da IŞİD'e yönelik şafak operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde çok sayıda adrese şafak operasyonu düzenledi. Operasyona özel harekat polisleri de destek verdi.

İstanbul'da IŞİD'e yönelik şafak operasyonu
- A +

 

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde İstanbul genelinde çok sayıda adrese baskın düzenledi.

Özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda bazı ilçelerde önceden belirlenen adreslerde aramalar yapıldı.

Baskın yapılan adreslerde bazı kişilerin gözaltına alındığı öğrenildi.

3 İLDE BASKINLAR YAPILDI

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri ile helikopter destekli olarak Şanlıurfa, Kocaeli ve İstanbul'da eş zamanlı şafak operasyonları düzenlendi. Operasyon kapsamında İstanbul'da 27 adreste yapılan baskınlarda 20 şüpheli gözaltına aldı. Operasyon adreslerinden biri olan Gaziosmanpaşa Yıldız Tabya Mahallesi'nde bulunan bir apartman dairesine baskın düzenledi. Bu sırada polisin çevrede geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Şüphelilerin Avrupa ülkelerinden IŞİD'e katılmak için gelenlerin Suriye ve Irak'a gidişlerini organize ettiği, yurtiçinden katılacakları diğer illerde bulunan şebeke üyeleriyle bağlantılarını kurduğu ve örgüte lojistik destek sağladıkları öne sürüldü.

ŞÜPHELİLER SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

Şanlıurfa ve Kocaeli'de gözaltına alınan şüphelilerin İstanbul'a getirilmesi beklenirken, İstanbul'da yakalanarak gözaltına alınan şüpheliler ise Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler, daha sonra sorgulanmak üzere Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler