İstanbul Shopping Fest heyecanı başladı

Bu yıl beşincisi düzenlenen ‘İstanbul Shopping Fest’, Ortaköy Meydanı’nda yapılan törenle başladı.

İstanbul Shopping Fest heyecanı başladı
- A +

 

Programa, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar da katıldı. İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirilen havai fişek ve ışık gösterisi ile İstanbul Shopping Fest heyecanı başlamış oldu.

Bu yıl 6-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek İstanbul Shopping Fest (İSF), Beşiktaş Ortaköy’de düzenlenen davetle başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) ev sahipliğinde gerçekleşen davete İstanbul Valisi Vasip Şahin, İTO ve İSF İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, İSF Yönetim ve İcra Kurulu üyeleri ile çok sayıda iş adamı katıldı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı açılış konuşmasına etkinliğe katkı sunan herkese teşekkür ederek başladı. Bu tür festivallerin önemine değinen Şahin, festivallerle insanlara iyi bir alışveriş yapma imkanı ve o şehrin tarihini, kültürünü ve değerlerini yaşama olanağı sağladığını aktardı. Şahin, İstanbul Shopping Fest kapsamında yabancı koruklara bu imkanları sunacaklarını belirtti.

İTO ve İSF İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar da, 23 gün sürecek festivalin son günlerinin Ramazan’a denk gelmesi sebebiyle daha hareketli geçmesini beklediklerini ifade etti. Çağlar, İstanbul’un kültürün, sanatın, alışverişin ve paranın başkenti olmasını istediklerini dile getirdi. İbrahim Çağlar, Alışveriş Merkezleri ile perakendecilerin bir etkiliği olarak algılanan Shopping Fest’in bundan sonra sokaktaki simitçiden, taksiciden, otellerden, restoranlardan perakendecilere ve alışveriş merkezlerine kadar hepsini kapsayan bir etkinlik olduğunu ifade etti.

Açılış programı kapsamında yapılan çekiliş ve oyunlarla İstanbullulara ünlü markaların hediye çekleri verildi. İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirilen ışık ve havai fişek gösterisiyle açılış programı sonra erdi.

İlgili Haberler