İspanya'da manşetler Arda!

Arda Turan'ın Barcelona'ya transferi İspanya'da manşetlerden verildi.

İspanya'da manşetler Arda!
- A +

 

Ülkenin önde gelen spor gazeteleri günün en önemli spor haberi olarak Arda'nın transferine yer ayırırkenBarcelona kulübünde devam edenbaşkanlık seçimi nedeni ile transferine konulan özel anlaşmaya dikkat çektiler. Arda transferi Katalan medyası ileMadrid medyasını da karşı karşıya getirdi. Katalanların ünlü spor gazeteleri Sport ve El MundoDeportivo Arda'ya kapaktan tam sayfa yer ayırırkenReal Madrid taraftarı Marca ve As gazeteleri ise küçük başlıklarla bu transferi okuyucularına duyurmayı yeğledi.
 
Barcelona kulübünde başkanlık için dört aday yarışmasına rağmen eski başkanlardan Joan Laporta ile Josep Maria Bartomeu ön plana çıkmış durumda. Bartomeu Arda'nın transferinde önemli rol oynadı ve bizzat görüşmelerde hazır bulundu. Ancak Laporta Arda için basına olumlu mesajlar vermesine rağmen net kararını seçim sonucuna bırakacağını gizlemedi. Bu durumda Laporta'nın yeniden başkan seçilmesi durumunda Arda'yı istememesi halinde önünde iki gün bulunuyor. Laporta böylece milli futbolcumuz tekrar Atletico de Madrid'e geri verecek ve bu transfer için  Madrid kulübüne yüzde 10 tazminat ödeyecek. Ancak bu duruma İspanya'da kimse ihtimal vermiyor.
 
Sport gazetesi; " Arda Turan artık Barcelona'nın oyuncusu" başlığını kullanırken bu oyuncuyu transfer edilirken bulunan özel şartlı formülü akıl ötesi olarak niteledi.
 
El Mundo Deportivo gazetesi; " Transfer edildi" başlığında bu oyuncuyu alınırken idari yönetimin seçilecek yeni başkana sunduğu alternatifleri yazdı. Gazete ayrıca Arda'nın bu hafta içinde taraftarlara tanıtılacağı ve Pazartesi gününden itibarende takmla idmanlara çıkacağı vurgulandı.
 
Marca gazetesi; " İdari Yönetim Arda'yı transfer etti" manşeti ile verdiği haberinde Ardaturanizmin Atletico de Madrid'den sonra bu kez de Barcelona'da devam edeceğini savundu.
 
As gazetesi; " Barca Arda Turan'ı transfer etti" başlığını attı. Gazete Barcelona'nın 20Temmuz tarihine kadar geri gönderme opsiyonuna da işaret ederek bu durumda Katalan ekibinin Atletico de Madrid kulübüne 3.4 milyon Euro ödeyeceğini hatırlattı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler