İsmet Yılmaz'da flaş açıklama

AK Parti'nin Meclis Başkan adayı ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TBMMBaşkanlığı Sekreterliği'ne Meclis Başkanlığıadaylık başvuru dilekçesini sunduktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İsmet Yılmaz'da flaş açıklama
- A +

 

Meclis Başkanlığı için 550 milletvekilinden de destek beklediğini dile getiren Yılmaz, umudunun ilk turda seçilmek olduğunu belirterek "25'inci Dönem 1'inci Yasama Yılı için TBMM Başkanlığı'na adaylık dilekçemi bugün verdim. Ak Parti grubu da beni aday gösterdiğine dair dilekçe verdi. Allah hayırlı, uğurlu etsin diyoruz. Meclis'teki 550 milletvekilinin de desteğine talibiz. Oyuna talibiz. Eğer seçilirsek tüm 77 milyonu kucakladığımız gibi Meclis'te de 550 milletvekilinin her birisini kucaklayan ve bu seçim sonuçlarının gösterdiği uzlaşmayı gerçekleştirmek için başkanlık yapacağımı düşünüyorum. Umudumuz ilk turda seçilmek.

550 milletvekilinin desteğine talibiz. Hayırlısını diliyoruz" diye konuştu. Meclis Başkanı seçildiği gün Milli Savunma Bakanlığı görevinden ayrılacağını açıklayan Yılmaz, "Seçildiğim gün bakanlık görevimden ayrılıyorum" dedi. Siyasi parti liderlerinden destek turu için randevu talep edeceğini de kaydeden Yılmaz, "Destek turu için siyasi parti liderlerini ziyaret edeceğim. Talepte bulunduk. Sayın genel başkanlardan müsait olduklarında döndüklerinde desteklerini talep edeceğim" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler