İşlerimiz durma noktasında

Dünya üzerinde 4 adet çarşı köprüleri den biri olan Tarihi Irgandı Çarşılı Köprü esnafı işsizlikte ve ilgisizlikten şikayet ediyor.

İşlerimiz durma noktasında
- A +

 

Müzekker SUBAŞI / Bursa.com

Uzun bir süre önce Osmangazi Belediyesi tarafından restore edilerek sanat ve zanaatkarların hizmetine sunulan çarşı esnafı şehir halkının ilgisizliğine birde yabancı turislterinin de eklendiğini bunun da işlerini olumsuz yönde etkilediğini söyledi. 

Çarşıya olan ilgisizliğin neticesinde bazı işyerlerinin uzun süredir kepenklerin açmadığını belirten esnaf 'Zaten çok az sayıda gelen turistler kapalı olan dükkanları gördüklerinde çarşıya girmeden geri dönüyor bu da zaten az olan işlerimize tamamen durma noktasına getirdi' diye konuşarak yaşadıkları olumsuz durumu ortaya koyuyor.

22 adet dükkan, depo ve bir mescitle birlikte 31 bölümden oluşan halen 14 işyeri faaliyet gösteren çarşı esnafı, 'Geçen Ramazan ayında çarşımızda uzun süre açılmayan işyerleri olmuştu. Temennimiz bu sene zaten kapalı olan işyerlerine bu Ramazan'da da yenilerinin eklenmemesi öyle bir durumda ne yaparız bilemiyoruz , yetkililerden Bursa'nın tarihi değerlerinden biri olan Tarihi Irgandı Çarsışı Köprüsü'ne sahip çıkmaları istiyoruz en azından Ramazan ayı boyunca çarşımızda düzenlenecek çeşitli organizasyonlara biraz olsun hareket olur' diye konuşarak yekililere seslendi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler