İş yerleri sokakları işgal ediyor

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Duaçınar Mahallesi Muhtarı Mümin Yıldız, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde en büyük sorun çoğalan işyerleri ile birlikte sokakların zaman zaman kullanılamaz duruma gelmesi ” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Duaçınar Mahallesi Muhtarı Mümin Yıldız, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde en büyük sorun çoğalan işyerleri ile birlikte sokakların zaman zaman kullanılamaz duruma gelmesi. İşyerleri mahallemizin sokaklarını işgal ediyor. Bu da zaten yoğun olan trafiğn iyice içinden çıkılmaz bit hal amazını sağlıyor” dedi.

Duaçınar Mahallesi Muhtarı Mümin Yıldız mahallede en büyük sorunlarından biri olarak toprak altına alınmayan elektirik tellerini göstererek, "UEDAŞ’a defalarca başvurmamıza rağmen elektrik tellerimiz hala yer altına alınmadı. En ufak bir rüzgarda elektriklerimiz ya kesiliyor ya da voltajı düşüyor. Başta mahellede oturan vatandaşlarımız olmak üzere esnafımız bu durumdan son derece olumsuz etkileniyor. Elektrikle çalışan ev eşyaları ve esnafın kullandığı elektrikle çalışan iş makineler çok sık arıza yapıyor. Buda mahalle halkına ve esnafına ek masraflar çıkarıyor. Mahallemizdeki elektriğin bir an önce yer altına alınmasını istiyoruz” diye konuştu.

SPOR MERKEZİ İSTİYORUZ

Duaçınar Mahallesi'nin Yıldırım İlçesi'nin en eski mahallelerinde biri olduğunu açıklayan muhtar Mümin Yıldız, "Mahallemizde gençlerimizin gönül rahatlığı ile spor yapabileceği ve vakit geçirebileceği yeşil alanlar ve spor merkezleri yok. Bu konuda yetkililerle gerekli görüşmelerimizi yaptık. İnanıyoruzki mahallemize en kısa sürede geniş bir spor kompleksi ve yeşil alana kavuşacaktır" ded. Duaçınar Mahallesi Muhtarı Mümin Yıldız son olarak “Mahallemizde herhangi bir sorunumuz bir maille belediyeye bildiriyoruz. Sorunumuz en geç bir ay içerisinde çözüme kavuşuyor. Bu konuda Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edabali’ başta olmak üzere tüm yetkili kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ