sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


İran‘ın gözü Türkiye‘de

İran Milli Gaz Şirketi Uluslararası İlişkiler Müdürü Ramezani, İran'ın doğalgazını Avrupa'ya taşımak için Türk Akımı'nı kullanabileceğini söyledi.

İran‘ın gözü Türkiye‘de
- A +

 

İran Milli Gaz Şirketi Uluslararası İlişkiler Müdürü Azizullah Ramezani, İran'ın, doğalgazını Avrupa'ya taşımak için Türk Akımı'nı kullanabileceğini söyledi.

Rus medyasından RIA-Novosti'nin haberine göre, İran'ın doğalgaz transferi için beş altı tane rotaya sahip olduğunu ifade eden Ramezani, "Doğalgazımızı Avrupa'ya taşımak için Türk Akımı'nı kullanabiliriz, bu mümkün ancak bununla ilgili görüşmeler henüz yapılmadı. Rusya ve Türkiye'nin boru hatlarının Avrupa'ya ulaştığı nokta aynı zamanda İran boru hatlarının Avrupa'ya ulaştığı nokta olabilir" dedi.

İran'ın Avrupa'ya doğalgaz transferi için Türkiye'nin yanı sıra, Karadeniz, Suriye Irak ve Akdeniz'i de değerlendirdiğine dikkati çeken Ramezani, İran'a Avrupa ülkeleri uygulanan yaptırımların kaldırılması durumunda görüşmeler için ilk adımın atılacağını belirtti.

Kendileri için en iyi rotanın "ekonomik olarak en uygun rota" olacağını açıklayan Ramezani, kullanacakları rota için kararı yaptırımların kaldırılmasının ardından vereceklerini ifade etti.

İlgili Haberler