sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


İran Türkiye'yi suçladı

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Cezayiri, dikkat çeken açıklamalar yaparken Suriye'de yaşanan krizle ilgili Türkiye'yi suçladı.

İran Türkiye'yi suçladı
- A +

 

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Cezayiri, Yemen ile ilgili açıklamasında "Soğuk kanlılığımızın sınırı var" dedi. Suriye'deki olaylara da değinen Cezayiri, Türkiye'yi suçladı.

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı: Yardım gemileri alıkonulursa yangın çıkar

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayiri, Yemen'e gönderilen yardım gemilerinin engellenmesi durumunda bölgede kontrolü zor bir yangının çıkacağı uyarısında bulundu.

İran'ın Arapça devlet televizyonu El Alem'de katıldığı bir programda konuşan Cezayiri, "Açıkça söylüyorum İran'ın soğuk kanlılığının da bir sınırı var" dedi.

İranlı general, "İran'ın bölge ülkelerine gönderdiği yardım konusunda Suudi Arabistan, ABD ve bazı diğer ülkeler bundan fazla alıkoymalarda bulunurlarsa bölgede onların kontrol etmekte zorlanacağı bir yangın çıkar" açıklamasını yaptı.

Cezayiri, Suudi Arabistan'ın Yemen'de ABD, Siyonizm ve bazı egemen Avrupa ülkelerinin vekalet savaşını yürüttüğünü ileri sürdü.

TÜRKİYE'YE SURİYE SUÇLAMASI

Suriye'de devam eden iç savaşa da değinen Tuğgeneral Cezayiri, "Suriye meselesine sadece bir Arap koalisyonuyla karşı karşıya değiliz. Arap gericiliğinin yanında diğer bölge ülkeleri de yoğun bir şekilde orada bulunuyor. Kimse Suriye milleti ve devletine karşı Türkiye'nin üslendiği rolünü unutmayacak" suçlamasında bulundu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler