Irak'ta 21 DAEŞ militanı öldürüldü

Irak'ın Enbar ve Salahaddin vilayetlerindeki çatışmalarda 6 asker ve 21 DAEŞ militanının öldüğü bildirildi.  

Irak'ta 21 DAEŞ militanı öldürüldü
- A +

 

Irak'ın Enbar ve Salahaddin vilayetlerindeki çatışmalarda 6 asker ve 21 DAEŞ militanının öldüğü bildirildi. 

Enbar Operasyon Komutanı Kasım el-Muhammedi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör örgütü DAEŞ'in, Felluce'nin doğusundaki En-Nuaymiyye bölgesinde askeri karargaha düzenlediği saldırının geri püskürtüldüğünü belirtti.

DAEŞ militanları ile milislerden oluşan Haşd-ı Şa'bi ve Irak askerleri arasında yaklaşık 5 saat süren çatışmaların ardından 7 militanın öldürüldüğü, 2 askeri aracın da tahrip edildiğini aktaran Muhamedi, El-Kerame beldesinde güvenlik güçlerini hedef alan saldırıların ardından çıkan çatışmalarda da 6 DAEŞmilitanının öldürüldüğünü, 4 zırhlı aracın kullanılamaz hale getirildiğini kaydetti. 

Muhammedi, Felluce'nin kuzeyindeki Nazim et-Taksim bölgesinde de 8 militanın öldürüldüğünü ifade etti. 

Beyci'deki çatışmalar

Öte yandan Salahaddin vilayetinin Beyci kentinde DAEŞ militanlarının saldırısında 6 askerin öldüğü belirtildi. 

AA muhabirine konuşan askeri yetkililerden Halid el- Hazreci, Beyci sokaklarında çatışmaların devam ettiğini ve DAEŞ'in, saldırılarında "intihar eylemcileri" kullandığını söyledi.

Samerra Devlet Hastanesi yetkililerinden alınan bilgiye göre ise Beyci'deki saldırılar sonucu Irak ordusundan 6 kişi kişi öldü, 6'sı da yaralandı. 

DAEŞ'in, 10 Haziran 2014'te Musul'u ve ardından diğer bazı bölgeleri ele geçirmesiyle başlayan çatışmalar ülkenin farklı kentlerinde devam ediyor. Şii milislerin de içinde yer aldığı Irak ordusuyla Peşmerge güçleri, DAEŞ'in elindeki toprakları kurtarmak için operasyonlar düzenliyor.

ABD'nin öncülüğündeki koalisyon güçleri de Irak ordusuna havadan destek veriyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler