‘İntihar etmiş olamazlar büyük ihtimalle...’

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan Cebeci Plajı’nda ölü bulunan gençleri tanıyanlar, iki gencin de kendi halinde çocuklar olduğunu, olayın intihar olamayacağını söyledi.

‘İntihar etmiş olamazlar büyük ihtimalle...’
- A +

 

Kandıra’nın Cebeci Plajı’nda 18 yaşındaki Ziya Yağcı’nın cansız bedeni gözetleme kulesinde asılı olarak bulunurken, kız arkadaşı olduğu iddia edilen 18 yaşındaki Melisa Kolpar’ın ise çadırda cansız bedeni bulunmuştu.

Genç kızın sınıf arkadaşının annesi olan Müsser Şapoğlu, 17 yaşındaki Melisa Kolpar’ın astım krizi olduğunu belirterek, “İzmit Namık Kemal Lisesinden kızımın sınıf arkadaşıydı. Kızın astım krizi var. Sinirlendiği zaman düşüp bayılıyor, ayıldıktan sonra hiçbir şey hatırlamıyor. Çok aşırı derecede sinirlenmem gerekiyor düşüp bayılmam için demişti. Bir aydır buralarda kalıyordu. Taşkınlıkları yok kendi hallerinde çocuklar bunlar. Neşeli idiler, hayat dolu kesinlikle üzüntüleri yoktu. Ama dün kız burada yokmuş, bir arkadaşı ölmüş onun için kabrine gitmiş. Sosyal hesabında zaten yazıyormuş, kabrine gelmemize az kaldı diye. Kendi kızımda diyor ki asla bir şey yapacak biri değildi. Kızım olayı duymuş beni aradı kesinlikle sevgilisi değildi diyor. Sahilde çadırda yaşıyorlardı bir kız daha vardı yanlarında. 3 arkadaş olarak kalıyorlardı. O kızı geçen hafta gördüm yok buralarda. İkisi tek kalıyorlardı. İntihar etmiş olamazlar büyük ihtimalle tartışma olayında kız düştü başını çarptı çocuk korktu” ifadelerini kullandı.

20 GÜNDÜR ÇADIRDA KALIYORLARDI”

Gençlerin yaklaşık 20 gündür çadırda yaşadığını anlatan Deniz Öz, “Arkadaşlar 20 günden beri buradaki çadırda yaşıyorlar. İki tane çadır vardır burada. Bu sabah olayı duyduk genç ileride kendini asmış kız arkadaşı da çadırda ölü bulundu. Sabah jandarma geldi baktı çadırı toparladılar götürdüler. Gençleri sadece görmüşlüğümüz var buralarda geziyorlardı. Sabah duyduk böyle bir olay olmuş çok üzüldük” diye konuştu.

“BİZLERE KARDEŞ OLDUKLARINI SÖYLEDİLER”

Murat isimli esnaf ise “Burada ölen Ziya kardeşim benden borç para istedi. İzmit’e gideceğini söyledi hal ve hareketleri çok farklı idi. Fazla samimiyetimiz olmadığından dolayı vermedim parayı. Sabah kalktık böyle bir şey duyduk. Ama dün ben Melisa nerede dediğimde çadırda dedi, bende baktığımda uyuyor muydu ölmüş müydü bilemem. Saat 4 gibi tekrar Melisa’yı sordum yine çadırda dedi ama ben inanamadım o sıcakta çadırda kalmak imkansız.Ben ister istemez şüphelendim ama öyle bir şey olacağını tahmin etmedim. Bizlere kardeş olduğunu söylediler, sevgiliyiz falan demediler. Bizde onları kardeş biliyorduk. Hatta yardım edelim diye iş imkanı sunduk. Herhangi hiçbir şeyleri yoktu burada gezerlerdi, herkes tanır onları. Kötü alışkanlıkları yoktu. Çok üzüldük ailesine sabırlar diliyorum Allah rahmet eylesin” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler