Instagram kullanıcılarını sinirlendirecek haber

Meta’nın kurucusu Mark Zuckerberg, yatırımcılarla yaptığı toplantıda Instagram ve Facebook kullanıcıların bu yılın sonuna dek akışlarında gördükleri 'takip etmedikleri' hesap sayısının iki katına çıkacağını açıkladı.

Instagram kullanıcılarını sinirlendirecek haber
- A +

 

Instagram her geçem gün yeni bir özellik ekleyerek TikTok ile olan yarışını kazanmaya çalışıyor. Bu yeniliklerden rahatsız olan bazı kullanıcılar ise “Eski Instagram Geri Gelsin” isimli bir kampanya başlatmış ve bu kampanyada Kim Kardashian ve Kylie Jenner gibi ünlülerin de desteğini toplamıştı.

Geçtiğimiz günlerde Instagram Başkanı Adam Mosseri, paylaştığı bir videoyla birlikte bu isteğin gerçekleşmeyeceğini dile getirerek platformun daha fazla videoya kayacağını söylemiş ve TikTok’laşmanın sinyallerini vermişti.

Webtekno'da yer alan habere göre bugün Mark Zuckerberg tarafından yapılan başka bir açıklama ise TikTok’u sevmeyen Instagram kullanıcılarını adeta isyan ettirecek.

TAKİP ETMEDİĞİNİZ HESAPLARI DAHA ÇOK GÖRECEKSİNİZ

Meta’nın CEO’su olan Mark Zuckerberg’in dün yatırımcılarla yaptığı toplantıda Instagram ve Facebook’un geleceği hakkında bilgiler verdiği ortaya çıktı.

Toplantının yazılı belgelerine göre Zuckerberg, şu anda Facebook’daki kullanıcıların akışındaki (feed) hesapların %15’inin kullanıcıların takip etmediği hesaplar olduğunu açıkladı. Bu rakam Instagram’da ise “%15’in biraz üstünde” olarak açıklandı.

Verilere göre “Önerilen hesaplar” adı altında kullanıcılara sunulan bu hesaplar, kullanıcıların uygulamada daha fazla zaman geçirip etkileşimde kalmasını sağlıyor.

Zuckerberg bu nedenle bu “önerilen hesapların” yüzdesinin yıl sonuna kadar %30’un üzerine çıkacağını açıkladı.

TikTok üzerinde anasayfa olarak bilinen “Sizin için” kısmı da aslında tam olarak bu mantıkla çalışıyor ve kullanıcılara algoritmanın sunduğu hesapların paylaşımlarını gösteriyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler