İngiltere kraliyet bebeği vaftiz edildi

İngiltere kraliyet tahtının dördüncü sıradaki varisi Cambridge Prensesi Charlotte, vaftiz edildi.

İngiltere kraliyet bebeği vaftiz edildi
- A +

 

İngiltere'nin doğusundaki Sandringham'da bulunan Mary Magdalene Kilisesi'nde düzenlenen vaftiz törenineİngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve eşi Philip ile kraliyet ailesinin üyeleri ve Cambridge Düşesi Kate'in ailesi katıldı.

Anglikan Kilisesi lideri Canterbury Başpiskoposu Justin Welby tarafından yapılan ve basına kapalı gerçekleşen vaftiz töreni için 5 vaftiz annesi ve babası seçildi. Cambridge Dükü William ve eşi Kate, kuzenleri ve yakın arkadaşlarını vaftiz ebeveynleri olarak belirlediler. Vaftiz ebeveynleri arasında Cambridge Dükü William'ın 1997 yılında Paris'te geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden annesi PrensesDiana'nın akrabalarından birinin de olması dikkati çekti. 

Cambridge Düşesi Kate, kiliseye girişleri sırasında, Kraliçe II. Elizabeth'in kendi çocukları için kullandığı pusetin içerisinde Prenses Charlotte'ı taşıdı. 9 haftalık  Prenses Charlotte'a, Kraliçe Victoria'nın çocuklarınınvaftiz elbisesinin benzeri giydirildi. 

Prenses Charlotte 2 Mayıs'ta Londra'daki St. Mary's Hastanesi'nde dünyaya gelmişti. 2011'de Westminster Katedrali'nde görkemli bir törenle evlenen William ile Kate'in ilk çocukları Prens George ise 22 Temmuz 2013'te doğmuştu. Cambridge Dükü William ve eşi Kate, çocuklarıyla ülkenin doğusundaki Norfolk'ta bulunan evlerinde yaşıyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler