İnanılmaz olay! Araç kendi kendine çalışıp hareket etti

İzmir'in Konak ilçesinde bağlı Kahramanlar semtinde park halindeki bir aracın, kendi kendine çalışıp hareket ettiğini görenler şaşkına döndü. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

İnanılmaz olay! Araç kendi kendine çalışıp hareket etti
- A +

 

1397 sokakta iftar yemeği davetine gelen Faruk Güzar isimli bir vatandaş, aracını sokaktaki bir noktaya park etti. Güzar, araç kapılarını da kilitledikten sonra iftar yemeğine katıldı.

ARAÇ KENDİ KENDİNE ÇALIŞARAK HAREKET ETTİ
Park halindeki araç, bir müddet sonra ise kendi kendine çalışarak hareket etmeye başladı. Herkesin şaşkın bakışları arasında kaldırıma çıkmaya çalışan araç, önündeki dubanın da engel olmasıyla durdu. Araçtan bir anda dumanlar çıkmaya başladı. Olaya şahit olan güvenlik görevlileri, hemen durumu araç sahibine bildirdi. Aracının başına gelen Faruk Güzar, gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü. Kapıları açan Güzar, akü kutup başlarını sökerek aracın elektrik bağlantısını kesti.

OLAY GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI
Olayı araştıran Faruk Güzar, çevreden bir güvenlik kamerası buldu. Kameraları inceleyen Güzar, aracın kendi kendine hareket ettiğini görünce şok oldu. Faruk Güzar, yaşanan olayı şaşkınlıkla anlatarak, "Akşam 20.30’da aracı park ettim. Kapıları kapattım, anahtarı aldım yukarı çıktım. Güvenlikçi arkadaş yukarı geldi ve 'araba yanıyor duman çıkıyor' dedi. Aşağıya indik, hemen kaputu açtım akünün kutup başını söktüm sonra bir baktım araba olduğu yerden hamle yapmış gelmiş buraya vurmuş. Ondan sonra kamera kaydını izledik araba kendi kendine hareket etmiş" dedi.

Faruk Güzar, aracı çekici vasıtasıyla servise çektirirken, servis şimdi aracın kendi kendine çalışmasının nedenini araştırıyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler