İmam-Hatipli kız öğrenciler ödüllendirildi

Bursa valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Türkiye’de ilk kez Bursa’da başlatılan proje kapsamında, 2 aylık tenis eğitimi aldıktan sonra düzenlenen turnuvaya katılan İmam-Hatipli kız öğrenciler arasından dereceye girenler ödüllendirildi.

İmam-Hatipli kız öğrenciler ödüllendirildi
- A +

 

Türkiye’de ilk kez İmam-Hatip Liseleri için Bursa’da başlatılan proje kapsamında tenis eğitimi alan yaklaşık 100 öğrencinin katıldığı turnuva heyecanı sona erdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaklaşık 2 ay önce kent merkezindeki 4 İmam-Hatip lisesinde öğrenim gören kız öğrenciler için başlatılan proje kapsamında, Nilüfer Spor Salonu ve Atıcılar’daki tenis kortlarında tenis eğitimi verildi. 2 ay boyunca, haftada 2 gün temel tenis eğitimi ve kondisyon ağırlıklı eğitim alan Yıldırım Anadolu İmam Hatip, Nilüfer Anadolu İmam Hatip, Özlüce Anadolu İmam-Hatip ve Mihraplı Abdulkadir Can Anadolu İmam Hatip lisesinde öğrenim gören öğrenciler, eğitimlerin ardından Atıcılar tenis kortlarında düzenlenen turnuvaya katıldı. 2 gün süren çekişmeli turnuvada dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.
Çok Amaçlı Spor Salonunda düzenlenen törene Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Osmangazi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ali Kahraman, Tenis Federasyonu İl Temsilcisi Göksel Yenigün, antrenörler, okul müdürleri, veliler ve turnuvada yarışan öğrenciler katıldı. İmam-Hatip Liselerinde farklı spor branşlarının yaygınlaşmasını arzu ettiklerini belirten İl Müdürü Süleyman Şahin, bu doğrultuda Tenis İl Temsilciliğiyle birlikte bir çalışma başlattıklarını söyledi. İmam-Hatip Liselerinde okuyan kız öğrencilerinin sosyal yönü ve popülaritesi güçlü olan tenis branşıyla buluşmasını istediklerini kaydeden İl Müdürü Şahin, “Amacımız çocuklarımızı tenisle ve sporun güzellikleriyle buluşturmak. Bunu büyük oranda başardık. İnşallah seneye imkanı olan, fiziki şartları uygun olan daha fazla okulda bu projeyi sürdüreceğiz. Çocuklarımızın farklı branşlarda etkinliklere girişmesini önemsiyoruz. Onların bu tür organizasyonlarda bulunması gelişimleri açısından son derece önemli. Verdikleri desteklerden dolayı projeye katılan okullarımızın müdürlerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Törenin sonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ile okul müdürleri dereceye giren öğrencilere kupa, turnuvaya katılan bütün öğrencilere de forma ile madalya verdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler