İmalathane alev alev!

Ankara'nın Kazan İlçesi'nde, Abdullah Kılıç'a ait boya imalathanesinde, tadilat çalışması yapıldığı sırada yangın çıktı. İtfaiyenin müdahalesiyle söndürülen yangında işyeri kullanılamaz hale geldi. Kılıç, Uşak'taki boya imalathanesini 2 gün önce Kazan'a taşıdıklarını belirterek, yaklaşık 400 bin liralık zararı bulunduğunu belirtti.

İmalathane alev alev!
- A +

 

Boya imalathanesinde, tadilat çalışması yapıldığı sırada spiral taşından çıkan kıvılcımlar, boya imalatında kullanılan kimyasal maddelerin olduğu varillere sıçradı. Bu nedenle çıkan yangını işyeri sahibi Abdullah Kılıç ve çalışanları söndürmeye çalıştı. Başarılı olamayınca itfaiyeye haber verdiler. Kazan ve Sincan'dan gelen 6 itfaiye aracı, yangını söndürdü, ancak iş yeri kullanılamaz hale geldi. Bu sırada dumandan ve kokudan etkilenen iş yeri sahibi Kılıç'a ve bir itfaiye erine ambulansta müdahalede bulunuldu.

İş yeri sahibi Abdullah Kılıç, Uşak'taki boya imalathanesini 2 gün önce Kazan'a taşıdıklarını belirterek, bayramdan sonra iş yerinin açılışını yapmayı planladığını, bu nedenle tadilat yaptığını söyledi. Kılıç, "Bir çalışanımız spiral taş ile çalıştığı sırada çıkan kıvılcımlar boya imalatında kullandığımız varillere sıçrayınca yangın çıktı. Her şey 10 dakika içinde oldu. İçeride 250 ton boya ve ham madde vardı, yaklaşık 400 bin liralık zararım var" dedi.

Yaklaşık 20 yıldır esnaflık yaptığını ve tüm birikimini kaybettiğini belirten Kılıç, çalıştırıp, piyasaya olan borçlarını da ödemeyi düşündüğünü belirtirken, "Ne yapacağımı bilemiyorum. 6 çocuğum var ve evime ekmek götürecek param kalmadı" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler