sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


İlk gönüllü Rektör Özkan'a koronavirüs aşısının ikinci dozu yapıldı

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde koronavirüse yönelik Çinli firmaya ait inaktif aşının Faz 3 çalışmalarına devam ediliyor. Akdeniz Üniversitesi'nde aşı için ilk gönüllü olan Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan'a ikinci doz bugün yapıldı.

İlk gönüllü Rektör Özkan'a koronavirüs aşısının ikinci dozu yapıldı
- A +

 

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yeni tip koronavirüse karşı geliştirilen aşının Faz 3 çalışmaları kapsamında başlatılan aşı uygulamasının ikinci dozu Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan'a, Başhekim Yardımcısı ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özge Turhan tarafından yapıldı.

Çin tarafından üretilen aşının Türkiye'deki 23 uygulama merkezi arasında Akdeniz Üniversitesi'nin de yer aldığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Özkan, “Aşı çalışmaları Hastane Başhekimimiz Prof. Dr. Ender Terzioğlu başkanlığında ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özge Turhan ve Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Gökhan Ertosun koordinatörlüğünde yürütülmeye devam ediyor" dedi.

"OLUMSUZ HERHANGİ BİR YAN ETKİ YAŞAMADIM"

İlk doz uygulamasının üzerinden iki hafta geçtiğini söyleyen Prof. Dr. Özkan, “Aşının bugün ikinci dozu uygulandı. İki haftalık süreçte olumsuz herhangi bir yan etki yaşamadım. Kendimi gayet dinç ve sağlıklı hissediyorum" diye konuştu.

Aşı için gönüllü sayısının oldukça fazla olduğunu belirten Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Gönüllü olmak için yoğun talep var. Dünyadaki ve Türkiye'deki aşı çalışmalarının da bir an önce başarıyla sonuçlanmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

İlgili haber için tıklayın.

Türkiye'nin ilk deniz füzesi

Yorum Ekle

İlgili Haberler