İlik bulundu ama olmadı...

Melisa Kar, 11 yaşındaydı. Lösemiye yakalandı. Hemen ilik arayışına girildi ve uygun ilik bulundu ama Melisa'nın ömrü nakil için bile yeterli olmadı.

İlik bulundu ama olmadı...
- A +

 

Ailesi tarafından 1 yıl önce halsizlik şikayetiyle götürüldüğü Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nden Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen 11 yaşındaki Melisa Kar'a, burada lösemi teşhisi
konuldu.

1 AY ÖNCE VERİCİ BULUNDU

İlik nakli gereken Kar için uygun verici arayışına girildi. Yaklaşık 1 ay önce verici bulunan çocuğa durumu ağırlaştığı için nakil yapılamadı. Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Kar için dün Acılık Hz. Ali Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Melisa Kar'ın ailesi ve yakınları, törende büyük üzüntü yaşadı. Kar'ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığında toprağa verildi.

Melisa Kar'ın annesi Çiğdem Kar, yaptığı açıklamada, kızına 1 ay önce uygun ilik bulunduğunu ancak durumunun ağırlaşması nedeniyle nakil yapılamadığını söyledi. Baba Erkan Kar da ilik bağışı çağrısında bulunarak, kızı gibi çok sayıda çocuğun çare beklediğini kaydetti.

Yorum Ekle