evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma evden eve nakliyatİkizlerin seçim macerası

Eskişehir’de milletvekili genel seçimler nedeniyle oy kullanmaya giden ikiz kardeşler, oy kullanacakları sınıfa farklı zamanlarda ayrı ayrı girince, sandık görevlileri ile aralarında ilginç bir diyalog yaşandı.

İkizlerin seçim macerası
- A +

 

Mehmet Cengiz ve Fatih Cengiz (25) isimli tek yumurta ikizi olan kardeşler, 2015 genel seçimleri nedeniyle oy kullanmaya birlikte gittiler. 24 Kasım İlköğretim Okulu'na geldiklerinde ikizlerden Mehmet Cengiz oy kullanacakları sınıfa önceden girip oyunu kullandı. Sınıfa sonradan giren Fatih Cengiz'i gören sandık görevlileri, az önce oy kullandığını belirterek kendisine engel olmaya çalıştı. İkiz kardeşi oluğunu anlatarak kimliğini gösteren ve görevlileri ikna eden Fatih Cengiz, ancak bu şekilde oyunu kullanmayı başardı.

Yaşananlarla ile ilgili konuşan ikiz kardeşlerden Mehmet Cengiz, “Bugün genel seçim vardı. İkizim ile birlikte oy kullanmaya gittik. Başımızdan komik bir olay geçti. İlk başta ben oyumu kullandım ve çıktım, sonra ikizim kullanacaktı, ancak 'Sen oy kullanmadın mı' diye onu içeri almadılar” şeklinde konuştu.

Görevliler tarafından önce engellenen Fatih Cengiz ise sınıfa girdikten sonra yaşadıklarını şöyle anlattı:
“Ben içeri girdiğimde adam bana ‘Sen demin oy kullanmadın mı, neden böyle haksızlık yapıyorsun?’ gibisinden konuştu. Ben de ikizim olduğunu anlattım, ama adam anlamadı ve beni dışarı çıkardı. Kardeşimi alıp geldim, bizi yan yana gördü, kimliklerimizi gösterdikten sonra ancak öyle inandırabildik. Yoksa oyum boşuna gidecekti.”

“BİZİ AYIRAN ÇOK AZ KİŞİ VAR”

İkizler, kendilerinin sürekli böyle durumlarla karşılaştıklarını dile getirerek, “Bizi ayıran çok az kişi var. Aile ve çok yakın arkadaşlar, okul zamanında hocalar çok karıştırıyordu. Genelde zaten ismimizi söylemiyorlar, ikiz diye hitap ediyorlardı. Sınıf ortamında hocalar karıştırıyordu. Bazen anne-babamız karıştırıyor, bazen kız arkadaşlarımız da karıştırıyor” şeklinde konuştular. 

Yorum Ekle