İhtiyaç sahibi ailelere ödemeler başlıyor!

İhtiyaç sahibi ailelere ödemeler başlıyor!
- A +

 

İhtiyaç sahibi ailelere ödemeler başlıyor! 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın corona virüs tedbirleri kapsamında 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye biner lira tutarındaki ödemelerin 1 Nisandan itibaren PTT iş yerleri ve ATM’lerden vatandaşlara ulaştırılacağı kaydedildi.

 Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, PTT tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının corona virüsü tedbirleri kapsamında 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye biner lira tutarındaki ödemelerin 1 Nisandan itibaren dağıtılacağı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*Ödeme tarihleri ihtiyaç sahibinin doğum yılının son rakamına göre belirlendi. Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan'da, 1 ve 6 olanlar 2 Nisan'da, 2 ve 7 olanlar 3 Nisan'da, 3 ve 8 olanlar 4 Nisan'da, 4 ve 9 olanlar 5 Nisan'da ihtiyaç ödemelerini alacak.

*İş yerlerinde yoğunluğun önüne geçebilmek amacı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucu 2022 sayılı kanun kapsamındaki yardım ödemeleri öne çekilerek, işsizlik ödenekleri ile aynı döneme denk gelmemesi sağlanmıştır.

İŞSİZLİK ÖDEMELERİ

*Bu kapsamda PTT’de hesabı bulunan işsizlik ödeneği almaya hak kazanmış vatandaşlarımızın işsizlik ödemelerini 5 Nisan tarihinden itibaren hesaplara yatırılacak. İşlemlerini internet ya da ATM'den yapamayan vatandaşlarımızı kontrollü bir şekilde PTT iş yerlerinde misafir ediyoruz.

*Sosyal mesafe kuralına uygun olarak yaygın iş yerlerinde bulunan gişelerde görevli personel sayısının en fazla iki katına kadar vatandaşı sırayla iş yerlerine alarak işlemleri yapılacak.

3 BİN TL’YE ÇIKARILDI


*Ayrıca şubelerde oluşabilecek yoğunluğu azaltmak amacıyla ATM'lerden ücretsiz günlük para çekme limiti 3 bin liraya yükseltildi. Korona virüsün ülkemizde görüldüğü ilk günden bu yana PTT gerekli tedbirleri aldı.

*Tüm PTT iş yerlerinde, dağıtım ve servis araçlarında ve vatandaşların temas edebileceği alanlarda Sağlık Bakanlığının talimatları doğrultusunda dezenfeksiyon çalışmalarını düzenli olarak yaparak, vatandaşlarımızın ve personelimizin sağlığını koruyoruz. DHA

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Hulya güler 01 Nisan 2020 00:55 Bende madurum teşekurler

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Sodirhon Mirzahojaev 31 Mart 2020 22:50 Yabancı mülteciler için var mı benim 4 çocuğum var ve çalışma iznim yok

İlgili Haberler