İhbar yakalattı

İSTANBUL Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince bankalardan usulsüz kredi kullandırdığı öne sürülen şebekeye yönelik operasyonda gözaltına alınan zanlılardan 12'si tutuklandı.

İhbar yakalattı
- A +

 

Bir kamu bankasının müfettişleri tarafından yapılan incelemelerde 45 ayrı usulsüz kredi kullanımı tespit edildiği yönünde gelen bir ihbar üzerine harekete geçen Mali Suçlarla Mücadele Şubesi Ekonomik Suçlar Büro Amirliği ekipleri, salı günü düzenledikleri operasyonda 5'i kamu bankası, 5'i özel bankalarda çalışan 10 bankacının da aralarında bulunduğu toplam 20 kişiyi gözaltına aldı. Mali polis, Emniyet'te aldığı ilk ifadeler doğrultusunda 4 şüpheliyi daha belirledi. Bu kişilerin de yakalanmasıyla, şüpheli sayısı 24'e yükseldi.

KARDEŞLER ŞEBEKE LİDERİ

İddiaya göre, O.M. (40) ve İ.M. (43) kardeşlerin liderliğini yaptığı şebekenin, Nitelikli dolandırıcılık, Resmi belgede sahtecilik, Rüşvet ve POS makinesi tefeciliği yaptığını ortaya çıkaran polis ekipleri, 24 şüphelinin ifadelerini aldı. İfadelerin tamamlanmasının ardından, 10'u banka çalışanı 24 şüpheli dün Kartal'da bulunan Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi.


Mahkemeye çıkarılan 24 şüpheliden, şebeke liderleri O.M. ve İ.M. kardeşler ile birlikte 1 özel banka çalışanının da aralarında bulunduğu toplam 12 kişi tutuklandı.

9'u banka çalışanı 12 kişinin ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler