İğrenç olay! Özel ders aldığı hocası...

Özel ders verdiği 10 yaşındaki kız öğrencisi D.I.Ç’yi ’istismar’ ettiği iddiasıyla yargılanan 60 yaşındaki piyano öğretmeni F.E., ’sarkıntılık’ suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İğrenç olay! Özel ders aldığı hocası...
- A +

 

ANNESİNE AĞLAYARAK ANLATTI

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, geçtiğimiz yıl Ekim ayında meydana gelen olayda, ailesi 10 yaşındaki kızları D.I.Ç.'yi müzik öğretmeni olan F.E.'den piyano dersi aldırmaya başladı. 60 yaşındaki piyano öğretmeninin ofisinde ders almaya başlayan küçük kız bir süre sonra ders almak istemediğini annesine söyledi ve ilk dersten itibaren öğretmeninin tacizine maruz kaldığını annesine ağlayarak anlatmaya başladı. Bir süre korktuğu için durumu ailesinden gizleyen küçük kızın olayı anlatması üzerine aile savcılığa başvurdu. D.I.Ç.'yi vücudunun özel bölgelerine dokunmak suretiyle zincirleme şekilde istismar ettiği ifade edilen iddianamede piyano öğretmeni hakkında "Çocuğun basit cinsel istismar" suçundan 12 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

"CİNSEL AMAÇLI YAPMADIM"

Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan tutuksuz sanık F.E., suçlamaları kabul etmediğini belirterek, "Benim birçok öğrencim var. Olay günü sinirliydim ona da kızmıştım. Üzüldüğünü görmem nedeniyle kendisine sarıldım. Yine kızdığımda gönlünü almak için elimi omzuna da atarım. Bunları cinsel amaçlı yapmadım" dedi. Psikolog eşliğinde duruşmada ifadesi alınan mağdur D.I.Ç. ise "Rahatsız edici eylemleri vardı. Vücudumda özel bölgelerime dokunuyordu. Korktuğum için ilk önce anlatamadım. Sonra anneme anlatabildim" diye konuştu. Psikolog ise mağdurun olaydan olumsuz etkilendiğinin anlaşıldığını mahkeme heyetine iletti.

'SARKINTILIK', 'TAKDİRİ İNDİRİM'

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını sunan Cumhuriyet Savcısı öğretmenin öğrencisine zincirleme şekilde 'istismar boyutuna ulaşmayan' kesik kesik hareketlerle 'sarkıntılık' eylemleri gerçekleştiğini belirterek 4,5 yıldan 12 yıla kadar hapse çarptırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti istismar suçunun 'sarkıntılık' düzeyinde kaldığını belirterek ilk önce 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. F.E. hakkında 'takdiri indirim' uygulayan mahkeme cezayı 6 yıl 3 aya indirdi.

Yorum Ekle