İbrahim Yazıcı anıldı

Bursaspor'un merhum Başkanı İbrahim Yazıcı vefatının ikinci yılı dolayısıyla Emirsultan Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı

İbrahim Yazıcı anıldı
- A +

 

Emirsultan Mezarlığı'nda, merhum İbrahim Yazıcı'nın mezarının başında Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi…

Törene, merhum İbrahim Yazıcı'nın eşi, çocukları, ağabeyi Hayri Yazıcı ile yakınlarının yanı sıra Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Yönetim Kurulu üyeleri, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, Teknik Direktör Şenol Güneş ve teknik heyet, A takım futbolcuları, Başkan adayları, eski teknik direktörlerden Ertuğrul Sağlam, Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal ve Genel Sekreter Alpay Özalan, eski yönetim kurulu üyeleri, U19 takımı ile Taraftar Dernekleri üyeleri katıldı…

BAŞKAN RECEP BÖLÜKBAŞI: “ BİZLERE ÇOK İYİ AĞABEYLİK YAPTI”

Başkan Recep Bölükbaşı anma töreninde yaptığı konuşmada, “ Daha öncede söylemiştim. Geç bulduk, erken kaybettik. Gerçekten 2 yıl uzun ama kısa gibi gözüküyor. Kabrinin başından “Yıllar geçse de bu kalp seni unutur mu?” yazıyor.  48 yıl sonra tertemiz şampiyonluğu Bursaspor’a armağan eden Bursaspor’un başında tarihe geçen ağabeyimiz. Sadece spor adamlığı ile değil, devlet ve işadamlığı dışında çok iyi bir aile babası, iyi bir dede ve bizlere de çok bir ağabeydi. Maalesef kaybettik. Mekanı cennet, ruhu şad olsun. Ailesine, eşine, oğluna, kızına, torununa başsağlığı diliyorum. Allah onlara uzun ömür versin” dedi.   

SERKAN YAZICI: “KIYMETİ HER GEÇEN GÜN DAHA FAZLA ANLAŞILACAK”

Rahmetli Başkan İbrahim Yazıcı’nın oğlu Serkan Yazıcı ise anma töreninin ardından yaptığı açıklamada anma törenine gelen herkese teşekkür etti.

Serkan Yazıcı şu açıklamalarda bulundu: “Sözün bittiği yer. Ben geçen senede söyledim. Bu senede söylüyorum. Her geçen yıl kıymetini daha fazla hissedeceğiz. Kıymeti daha fazla anlaşılacak. Bursa’ya çok emeği vardı. Sadece spor hayatında değil, siyaset hayatında da çok hizmetleri vardı. Böyle anılmak çok güzel. Böyle bir babanın oğlu olmaktan büyük gurur duyuyorum. Buraya gelen herkesten Allah razı olsun” dedi.  

İBRAHİM YAZICI HATIRA ORMANINA FİDAN DİKİLDİ

Mezarlıktaki törenin ardından Ovaakça Bereket Ormanı'nda İbrahim Yazıcı Hatıra Ormanı'na 100 adet fidan dikildi.

Fidan dikim törenine Yazıcı ailesinin yanı sıra Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdülkadir Karlık, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey,Bursaspor U19 takımı ve taraftarları katıldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler