İbrahim Üzülmez: Son dakikaları sevdik

Uzatma dakikalarında gelen golle Hatayspor’dan sonra Fatih Karagümrük’ü de yenen Bursaspor’a teknik direktör İbrahim Üzülmez’in yüzü maç sonu gülüyordu. Üzülmez maçla ilgili olarak şunları söyledi:

İbrahim Üzülmez: Son dakikaları sevdik
- A +

 

“Son dakikada olsa goller bizi mutlu ediyor. Stres yapıyor. Zor olacağını biliyorduk. Fatih Karagümrük'ün yeni hocaları var  ve iyi başlamak istiyorlardı. Düşündüklerimizi ortaya koyamadık. Orta sahada adam paylaşımında sıkıntı yaşadık. İkinci yarının ilk maçlarında böyle sıkıntılar yaşanıyor. Maçın ikinci yarısında farklı kimlikle oynadık. Son dakikaya kadar kazanmak istedik. Coşkulu, istekli oynadık. İyi niyetli olup çalıştıktan sonra Allah yardım ediyor. Son dakika golleri ne kadar devam eder bilemiyorum ama böyle olursa sıkıntılar olur. İlk yarıda da üçüncü bölgede etkili olabilirsek sonuca gideriz. Oyuncular iyi niyetli. Kalitelerini ortaya koymaları gerekir. Oyuncularıma teşekkür ediyorum bu lig kolay değil. İki maçtır acı çekiyoruz, son dakikalarda kazanıyoruz. Yenilerle birlikte daha coşkulu oynayan takım olacağız. Oyuncularımı galibiyet için kutluyorum.

İKİ KANAT OYUNCUMUZ CEZALI

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan İbrahim Üzülmez “Selçuk, Aykut ve Burak ilk yarıda rakibe uzak oynadılar. Böyle olunca rakip efektif oldu. Topu kaptırınca baskı yapmamız gerekir. O baskıları yapamayınca maalesef sıkıntı oluyor. Bu anlamda çalışmamız gerekiyor. Taraftar 3. Bölgede pres istiyor ama yapamadığımızda golü yiyorsunuz. Hakem, bir penaltımızı vermedi. Hızlı hücumları bizimde yapmamız gerekiyordu. Bizde girdik ancak değerlendirme sıkıntısı yaşadık. İlk yarıdaki futbolun bize yakışmadığını devre arasında oyuncularıma söylemiştim. İkinci yarı daha iyi oynadılar. Oyunsal olarak eksiklerimiz var. Mevcut oyuncularım saha içinde, antrenmanda, maçlarında karakterleriyle ön plana hep çıkıyorlar. Takviye kesinlikle gerekiyor. Burak Kapacak ve Kubilay Kanatsızkuş cezalı. Takviye mutlaka gerekiyor. Son dakika olmadan maç kazanmak istiyoruz” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler