'Her yıl 700 bin insana iş'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Çankırı Belediye Meydanı’nda düzenlenen mitinginde, her yıl 700 bin insana iş sağlayacaklarını vaadinde bulundu

'Her yıl 700 bin insana iş'
- A +

 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Üreten Ekonomi Programları ile her yıl 700 bin insana iş sağlayacaklarını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Çankırı Belediye Meydanı’nda düzenlenen mitinginde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın HDP ile "eften püften kavga ettiğini fakat el altından ihanet pazarlıklarını sürdürdüğünü" iddia etti.

Dolmabahçe’de 28 Şubat'ta gerçekleştirilen görüşmeyi hatırlatan Bahçeli, "PKK’nın taleplerine önce sıcak ve olumlu yaklaşıp umut vermiş, sonra da sıkışınca bunu sorgulamıştır. Sözde Kürt sorununu önce tanıyıp, sonra 'ayrımcılık' diye yaftalamıştır. Doğu’da Kürtçü, Batı’da milliyetçi rolü oynayan bu adamdır. Siirt’te yüce kitabımız Kur’an'ı eline alarak kürsüye çıkması da tarifi olmayan bir istismar felaketidir" diye konuştu.

Bahçeli, "Türkçe ezan neyse, Kürtçe Kur’an aynısıdır. Erdoğan’ın yüce kitabımızı bölücülüğe alet etmesi vahim ve telafisi olmayacak bir kırılmadır. Dili bir, dini bir, kıblesi bir, Kabesi bir, acısı bir, anısı bir, geçmişi bir, geleceği bir olmuş Türk milletine yapılabilecek en büyük kötülük fitneyi inanç dairesine yaymaktır" iddiasında bulundu.

"2 bin 800 lira Emekli Destek Ödeneği vereceğiz"

Bahçeli, emeklilere mart ve eylül aylarında bin 400'er lira olmak üzere yılda toplam 2 bin 800 lira Emekli Destek Ödeneği vereceklerini vaat etti.

Bahçeli, iktidar olmaları halinde asgari ücreti net bin 400 liraya çıkaracaklarını, büyükşehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği vereceklerini, evi olmayan ihtiyaç sahibi ailelere 250 lira kira yardımı yapacaklarını, büyükşehirlerde evi olmayan asgari ücretle geçinenlerin bin 750 lira almasını sağlayacaklarını, köy ve mahalle muhtarları maaşlarının en az bin 400 liraya yükselteceklerini, köy ve mahalle ihtiyar heyetinde görev alanlara her ay 150 lira huzur hakkı vereceklerini dile getirdi.   

Bahçeli, "Esnaf ve sanatkar kardeşim, yeni iş yeri açtıysan 5 yıl süreyle gelir vergisinden muaf tutacağız. İlave olarak, kendi adına ödediğin sigorta primlerinin yarısı 5 yıl süreyle devlet tarafından karşılanacak. Şoför esnafımız duy sesimizi, aldığın yeni ticari araçtan 10 yıl kullanmak kaydıyla KDV ve ÖTV almayacağız" diye konuştu.

"Her yıl 700 bin insana iş"

Üreten Ekonomi Programları ile her yıl 700 bin insana iş sağlayacaklarını vaat eden Bahçeli, yoksulların sorunlarını bitireceklerini, muhtaç durumda olan ailelerin en az bir ferdine iş vereceklerini, iş sağlanana kadar, asgari ücretin yarısı kadar, yani 700 lira "Aile Desteği" adı altında ödeme yapacaklarını, 65 yaşını doldurmuşlara ödenen aylığı 300 liraya çıkaracaklarını, yaşlısına bakmakla yükümlü ailelere sosyal bakım yardımını helalinden vereceklerini, kamuya ait atıl arazilerle, büyük ya da küçükbaş hayvanları yoksullara istihdam amaçlı tahsis edeceklerini aktaran Bahçeli, evi olmayan muhtaç ailelere de  sosyal konut sağlayacaklarını ya da  250 lira kira yardımı yapacaklarını söyledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler