"‘Her Yerde Tiyatro" yaza damgasını vurdu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda her ilçede sahnelediği oyunlarıyla vatandaşların Ramazan ayına da yepyeni renkler katıyor.Şehir Tiyatrosu, ‘Bir Yeşilçam Güzellemesi; Leyla İle Mecnun’ ile ‘Arslan Bey’in Kerimesi’ adlı oyunlarıyla tüm ilçelerde, vatandaşlara keyifli anlar yaşatıyor.

"‘Her Yerde Tiyatro" yaza damgasını vurdu
- A +

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda her ilçede sahnelenen oyunlarıyla Ramazan ayına da yepyeni renkler katıyor.

Bursa’da, ‘Her Yerde Tiyatro’ projesi kapsamında, yaz sezonunda tüm ilçelerde oyunlarını sahneleyen Şehir Tiyatrosu, vatandaşlara renkli bir Ramazan ayı yaşatıyor. Şehir Tiyatrosu sanatçıları, ‘Bir Yeşilçam Güzellemesi; Leyla İle Mecnun’ ile ‘Arslan Bey’in Kerimesi’ adlı oyunlarını ilçelerde yaşayan vatandaşların beğenisine sundu. Güzelyalı, Orhangazi, Orhaneli, Tirilye ve İnegöl’de vatandaşlarla buluşan sanatçılar, sahne performanslarıyla eğlenceli anlara imzalarını attı.

Türk sinemasının unutulmaz repliklerinden derlenen ‘Leyla ile Mecnun’, efsane aşk hikayesinin Yeşilçam uyarlamasını keyifli bir anlatımla gözler önüne sererken; anonim bir orta oyunu metni olan Tireli’den uyarlanan ‘Arslan Bey’in Kerimesi’ de izleyicilere kahkaha dolu anlar yaşattı.

İLÇELERDE İLGİ YOĞUN

Oyunları vatandaşların yanı sıra ilçe belediyelerinin temsilcileri de ilgiyle izledi. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sayesinde ilçelerinde keyifli ve eğlenceli akşamlar yaşadıklarını anlatan vatandaşlar, Bursa’da izleyemedikleri muhteşem gösterileri kendi yaşadıkları ilçelerde seyredebilmenin keyfini yaşadıklarını söyleyerek, usta sanatçıları alkışlarla ödüllendirdi. Vatandaşlar, ‘Her Yerde Tiyatro’ projesi ile yaz akşamlarına renk katan ve tiyatro ile buluşmalarını sağlayan Recep Altepe’ye teşekkür etti. Ramazan süresince tüm merkez ilçelerde sahnelenecek olan oyunlar, 15 Ağustos Cumartesi tarihinden itibaren köylerde yaşayan vatandaşların da beğenisine sunulacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler