'Her vatandaşı iş sahibi yapacağız'

MHP Bursa milletvekili adayı Fevzi Zırhlıoğlu, Erzurum ve Ardahanlılarla buluştu.

'Her vatandaşı iş sahibi yapacağız'
- A +

 

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam eden Zırhlıoğlu, ilk olarak Panayır Mahallesi'nde Ardahan Dernekleri Federasyonu'nun binasının açılışını yaptı. Açılışta Ardahanlılar Zırhlıoğlu'na büyük ilgi gösterdi. Açılışın ardından Doğanevler mahallesinde Erzurum Palandöken Derneğini ziyaret eden Zırhlıoğlu'na ziyaretinde Erzurumlular da büyük ilgi ve alaka gösterdi. Ziyaretlerde gösterilen ilgi ve alakadan MHP'nin tek başına iktidar olacağını gördüklerini ifade eden Zırhlıoğlu, '13 yıllık Ak Parti iktidarında yorulan vatandaşlarımız MHP iktidarıyla refah ve huzura kavuşmak istediklerini beyan edip partimize 7 Haziran seçimlerinde destek olacaklarının sözünü verdiler. Görüyoruz ki toplumumuzun her kesimi ekonomik zorluklar içerisinde bu ekonomik zorluklar ailesindeki hayatına yansımakta ve vatandaşlarımız çoluk çocuğuna mahçup olmakta.

Bu durum toplumumuzda ki huzursuzluğun temel sebeplerinden bir tanesi MHP Türk toplumunun tüm fertlerini içine alacak şekilde bir hazırlık yaptı. Esnafımız siftahsız dükkan kapatmaktadır. Tüm bunlar toplumumuzun huzursuzluk sebebidir. Bizim en büyük projemiz her vatandaşımızı iş sahibi yapmak. 13 yıllık iktidarları boyunca ekonomi olarak büyümeyi tüketim ekonomisi üzerine oturttu ama bunun böyle devam etmeyeceğini hepimiz görmekteyiz. Bizim tekrar üreten bir ekonomiye geçmemiz lazım partimizin hedefinde olan projelerden bir tanesi her yıl 700 bin vatandaşımızı iş sahibi yapmak. İş istihdamına ilk önce evde hiç çalışanı olmayan ailelerden başlayacağız' dedi.
İşçilerin en büyük probleminin düşük ücretler alması olduğunu belirten Zırhlıoğlu, 'Asgari ücret alan bir vatandaşımızın eline 950 lira para geçiyor. Bu parayla geçinmesinin mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz. İşçi kardeşimize asgari ücret veren iş verenin de cebinden bin 400 lira çıkıyor. Biz asgari ücretten vergileri arındıracağız. Bu uygulamayla iş verenin cebinden çıkan direk asgari ücretlinin cebine girecek' şeklinde konuştu

Yorum Ekle

İlgili Haberler