Hedefimiz, amacımız, Bursa’nın iyi tanıtılması

Bursa.com’da yayınlanan ve her pazartesi birbirinden değerli isimleri okuyucusuyla, seyircisiyle buluşturan Bursa’nın Öncüleri programı, her hafta olduğu gibi bu hafta da önemli bir ismi ağırladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kültür ve sanat faaliyetlerini anlattı.

Hedefimiz, amacımız, Bursa’nın iyi tanıtılması
- A +

 

Berk DEMİRPOLAT/BURSA.COM

Bursa’nın Öncüleri’nin bu haftaki konuğu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ydi.

“Şehir demek medeniyet demek, medeniyetlere ev sahipliği yapan merkezler demek. Bursa da kültürün ve medeniyetin başkenti,  bir tarih başkentidir” diyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın en büyük eksiğinin Bursa’nın iyi tanıtılamaması olduğunu söyledi.

Kültürel ve sanatsal faaliyetlerin Bursa’nın tanıtılması anlamında büyük önem arz ettiğini belirten Başkan Altepe, Bursa’da Zaman Fotoğraf Yarışması’nın da bunlardan biri olduğunu belirterek, “Güzelliğin en önemli ifadelerinden biri olan sanat, fotoğrafla buluştuğunda anı ölümsüzleştirme fırsatı verir. Hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen fotoğrafa olan ilgi de her geçen gün artıyor. Her köşesi ayrı bir güzelliğe sahip Bursa ise fotoğrafa gönül verenler için adeta bulunmaz bir kaynak. Bursa’da Zaman Fotoğraf Yarışması, Bursa’nın, tarihi doğal ve kültürel değerlerini, şehir-insan-mekan ve doğa ilişkisinin fotoğrafla belgelenmesine olanak tanıdı ve Bursa’nın güzellikleri fotoğraflarla taçlandı. Sonbaharın tüm renkleri fotoğrafa yansıdı. Bursa, bir dünya kenti, bir marka kent. Bursa her noktada üreten bir şehir; Bursa termal şehri, sahil şehri, kış sporlarının merkezi… Kentin güzelliklerinin sanatla buluşması da Bursa’nın tanıtımı için çok önemli” diye konuştu.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen 2.Turizm Zirvesi’nin de Bursa ve Bursa’nın tanıtılması için büyük bir adım olduğunu ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe,Bursa'nın tanıtılması konusunda adımlar atılmaya devam edeceğinin de altını çizdi.

Başkan Altepe, Bursa’da Reşat Oyal Kültürparkı içinde faaliyet gösteren mevcut ‘Açıkhava Tiyatrosu’nun yapıldığı dönemsel şartları da hatırlatarak, “Açıkhava Tiyatrosu, Bursa’nın en önemli buluşma ve etkinlik noktalarındandır. Bu tür mekanlar kentin prestiji, dünyaya açılan kapısıdır. Mevcut açık hava tiyatromuz 3500 koltuk seyirci kapasitesine sahipti. Kültürpark bünyesinde 1983 yılından bu yana hizmet veren açık hava tiyatrosu, Bursa’mızın önemli etkinlik alanlarından biri olarak yerli ve yabancı birçok ismi ağırladı, Bursa Festivali başta olmak üzere Altın Karagöz Halk Dansları yarışmaları ve yıl boyunca düzenlenen özel organizasyonlara ev sahipliği yaptı. Bursa’nın bu alandaki eksikliğini gideren açıkhava tiyatrosunu daha özgün ve yenilikçi bir bakış açısıyla yeniden ele alıyoruz. Amacımız, görkemli bir görsel şölen etkisi oluşturarak, yapıyı doğal ortamla bütünleştirmektir” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ