HDP'ye yapılan saldırıda detaylar ortaya çıktı!

Adana ve Mersin'de HDP binalarında eş zamanlı olarak meydana gelen patlamalarda çiçek saksısı içine yerleştirilmiş C4 ve TNT kullanıldığı ortaya çıktı. Adana'daki bombayı cep telefonuyla patlattığı 15 saniye sonra ise Mersin'deki bombayı patlattığı öğrenildi.

HDP'ye yapılan saldırıda detaylar ortaya çıktı!
- A +

 

HDP Seyhan İlçe Başkanlığında görevli çaycı Cemil Yağız, çiçeği patlamadan bir gün önce uzun boylu, kısa saçlı bir kişinin getirdiğini, Mısır Çarşısı esnafının gönderdiğini söylediğini, kendisinin de çiçeği alıp vitrinin içerisinde koyduğunu anlattı.

Adana ve Mersin'de de 18 Mayıs 2015 günü HDP il ve ilçe binalarında meydana gelen patlamaların ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Adana ve Mersin'e aynı kişinin patlamadan birgün önce taksi ile gelerek saksı içinde çiçek getirdiği ve binadan ayrıldığı tespit edildi. Şahsın getirdiği çiçeklerin saksı bölümüne bomba düzeneği yerleştirdiği düzenekte ise C4 ve TNT patlayıcıları bulunduğu ayrıca patlamada daha fazla kişinin zarar görmesi için bombanın içine çivi, vida, somun, tornavida koyduğu belirlendi.

Çiçekleri verdikten bir gün sonra ise sabah saatlerinde önce Adana'daki bombayı cep telefonuyla patlattığı 15 saniye sonra ise Mersin'deki bombayı patlattığı öğrenildi.

BOMBALI ÇİÇEĞİ ALAN ÇAYCI KONUŞTU

Partide 10 yıldır çalışan ve aynı zamanda yönetimde olan çaycı Cemil Yağız, patlamadan bir gün binada kimse yokken kapı çaldığını ve kendisinin açtığını belirterek, "Uzun boylu, Türkçesi iyi giyimi de düzgün olan kısa saçlı biri kapıda duruyordu elinde çiçek vardı. Mısır Çarşısı esnafının çiçek gönderdiğini söyledi. Çiçeğin altında saksısı vardı üzerinde sarı bir kağıt vardı ama üzerinde bir şey yazmıyordu. Bende çiçeği aldım başkanın odasına götürüp daha önce içinde televizyon olan vitrinin içine koydum" dedi.
Yağız, çiçek geldikten bir gün sonra ise 10 yıl yaptığı gibi sabah yine parti binasına geldiğini çay demleyip işlerini yaparken il binası katında toplantı yapıldıktan sonra partililer binalara dağıldığını belirterek bu sırada büyük sesle patlama olduğunu kaydetti. Patlamanın etkisiyle çay ocağında olmasına rağmen kendisinin bile hafif yaralandığını belirterek, "Binanın her yeri zarar gördü. Seyhan ilçe başkanımız ve diğer arkadaşlar yaralandı. Binada yangın çıktı. Ne olduğunu anlamadım. Bina ana baba günü oldu. Patlamanın etkisiyle duvarlar çöktü. Bizi çiçeğin pencereden tarafta olması kurtarmış" diye konuştu.

Cemil Yağız artık çiçek geldiği zaman almayacaklarını saksısını kontrol edeceklerini kaydetti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler