evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma evden eve nakliyatHDP sorusuna yanıt vermedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşen MHP'nin Meclis Başkan Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, uzlaşma açıklamaları sonrası kendisine yöneltilen HDP sorusuna yanıt vermedi.

HDP sorusuna yanıt vermedi
- A +

 

MHP'nin TBMM başkanı adayı MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu, AK Parti Genel Merkezi'ne gelerek Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştü.
 
Yaklaşık 20 dakika süren görüşmenin ardından açıklama yapan İhsanoğlu, 'Uzlaşma milletimizin arzusudur. Bugün artık biz demokrasimizin yeni bir sayfasını açarken TBMM'nin yeniden toplumdaki yerinin takip edilmesi, güçlendirilmesi lazım. İtibarının güçlendirilmesi lazım.' dedi.
 
İhsanoğlu, uzlaşma açıklamaları üzerine kendisine yöneltilen HDP sorusuna ise yanıt vermeyerek çekip gitti.
 
Ekmeleddin İhsanoğlu çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamalar şu şekilde 'Arkadaşlarım böyle bir makama, göreve talip olmamı istediler, beni teşvik ettiler. Uzlaşma milletimizin arzusudur. Ben cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de halkımızın dağişik kesimlerini kapsayacak bir anlayış içerisinde davranmıştım. Bu sefer de bu inanançla millet meclisi başkanlığına aday gösterildim. Bu cumhuriyeti kuran meclistir. Bugün artık biz demokrasimizin yeni bir sayfasını açarken TBMM'nin yeniden toplumdaki yerinin takip edilmesi, güçlendirilmesi lazım. İtibarının güçlendirilmesi lazım. Yürütme Meclis'in denetimi altında olmalıdır. TBMM yeni dönemde yeniden yapılandırılmalıdır. TBMM'nin toplumdaki yeri de güçlendirilmelidir. Meclis'in kendi çalışmalarını gözden geçirmesi gerekir. Çıkarılan yasaların hukuk esaslarına uygunluğu meselesi önemli bir şekilde ele alınmalı. Meclis bu yeni yapısıyla, daha farklı bir şekilde çalışacak. Biz bunun arzusundayız. Takdir tabii ki 550 milletvekilinindir.'

Yorum Ekle

İlgili Haberler