Hazırladığı esrarlı kekleri annesinin arkadaşları yiyince yakayı ele verdi

ABD'deki Güney Dakota eyaletinden bir adam, hazırladığı esrarlı kekleri annesinin bir topluluk merkezindeki yaşlı yurttaşlara farkında olmadan servis etmesi üzerine tutuklandı ve hakkında uyuşturucu bulundurma suçundan dava açıldı.

Hazırladığı esrarlı kekleri annesinin arkadaşları yiyince yakayı ele verdi
- A +

 

NBC News'ün bildirdiğine göre makul sebebe dair bir yeminli beyanda, Bon Homme Country Şerif Bürosu'ndaki memurların, Tabor Toplum Merkezi'ndeki "olası zehirlenme" ihbarlarını soruşturmaya başlamasının ardından, 46 yaşındaki Michael James Koranda'nın 5 Ocak'ta tutuklandığı belirtildi.

Soruşturma, sevk görevlilerinin 4 Ocak'ta bir topluluk merkezindeki kart oyununda yaşlı yurttaşların zehirlenmiş olabileceğine dair bir dizi ihbar alması üzerine başladı.

Yeminli beyanda, "Olayla ilgili bir soruşturma, hastaların hepsinin şüphelinin annesi tarafından Topluluk Merkezi'ne getirilen bir parti kekteki THC'nin (marihuanadaki ana psikoaktif bileşik) etkisi altında olduğuna inanmamı sağladı" ifadeleri yer aldı.

Topluluk merkezindeki iki yaşlı tarafından kekleri getiren kişi olarak tanımlanan Koranda'nın annesiyse yetkililere, "oğlu Michael'ın bir tepsi kek pişirdiğini ve kendisinin de kekleri Topluluk Merkezi'ndeki kart oyununa götürdüğünü" söyledi.

Koranda kısa süre önce marihuana kullanımının yasal olduğu Colorado eyaletine gitmiş ve dönüşte yanında THC'li tereyağı getirmişti.

Yeminli beyanda, "Michael kek kalıbını yapmak için yaklaşık yarım kilo THC'li tereyağı kullandığını ve sonra uyumaya gittiğini, annesinin de durumun farkında olmadan kekleri birkaç kişinin yediği kart oyununa götürdüğünü itiraf etti" dendi: "Michael kalan yaklaşık 250 gramlık tereyağının hâlâ evinde olduğunu da söyledi."

Yetkililer, kalan THC'li tereyağı ve kurabiyelerin daha sonra kendilerine teslim edildiğini belirtti.

Associated Press, Koranda'nın 3 bin dolara teminatsız kefaletle serbest bırakıldığını bildirdi. Koranda 25 Ocak'ta mahkemeye çıkacak.

Iowa eyaletindeki Sioux City'de NBC bünyesindeki KTIV'de yayımlanan bir haberde, Koranda'nın Bon Homme Okul Bölgesi'nden bir öğretmen olduğu belirtildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler