Hayatının şokunu yaşadı!

Antalya'da bir anne 10 aylık bebeğini kucağına alarak denize girdi, sudan çıkınca emzirmek istediği bebeğinin nefes almadığını fark ederek yardım istedi. Bebek, cankurtaranın kalp masajı ve suni teneffüsüyle hayata döndürüldü

Hayatının şokunu yaşadı!
- A +

 

Antalya'da, annesiyle denize giren ve su yutan 10 aylık bebek, boğulma tehlikesi geçirdi.

Konyaaltı Sahili 3 No'lu plajda 10 aylık kızı Serra Beril ile denize giren Gülcan Benzin, bir süre kızıyla suda oyunlar oynadı. Bu sırada kızının su yuttuğunu fark etmeyen anne Benzin, onu emzirmek istedi. Hareketsiz duran kızının nefes almadığını anlayan anne paniğe kapıldı ve çevresindekilerden yardım istedi.

Sahilde görevli cankurtaran Cem Balkan tarafından müdahale edilen ve nefes alması sağlanan minik Serra Beril, daha sonra 112 Acil Servis ekiplerince Akdeniz Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. Bebeğin bilincinin açık olduğu öğrenildi.

Cankurtaran Şefi Gökhan Şanlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, neredeyse her gün böyle bir çocuk boğulma tehlikesiyle karşılaştıklarını söyledi.

Ailelerin bu konuda daha duyarlı olmalarını isteyen Şanlı, "Kendisini ifade edemeyen çocuklar su yutuyor ama aile bunun farkına varmıyor. Bu, sessiz ölüm olarak nitelendiriliyor. Bugün de buna benzer bir olaya şahit olduk" dedi. 

Cankurtaran Cem Balkan ise anne Benzin'in bağırmasıyla olayı fark ettiklerini anlattı. Hemen çocuğa müdahale ederek nabzına baktıklarını, kalp mesajı ile suni teneffüs uyguladıklarını dile getiren Balkan, "Çocuğu kurtardığımızı düşünüyorum. Bilinci açık olarak hastaneye gitti" diye konuştu. 

Yorum Ekle