Hastaneye yetişemedi, otomobilde doğdu!

Çorum'da doğum sancıları başlayan hamile kadın, hastaneye götürülürken otomobilin arka koltuğunda doğum yaptı. Daha sonra haber verilen ekipler bölgeye giderek anne ve dünyaya gelen kız bebeğini ambulansla hastaneye kaldırdı. Sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Hastaneye yetişemedi, otomobilde doğdu!
- A +

 

Çorum'un merkeze bağlı Hacımusa Köyü'nde yaşayan ve hamile olan Dilek Ş., doğum sancıları başlayınca yakınları tarafından otomobille Çorum Devlet Hastanesi'ne götürülmek üzere yola çıktı. Bu sırada sancıları artan kadının içinde bulunduğu otomobil yolun sağına çekildi. Doğum otomobilin arka koltuğunda gerçekleşti. Yakınları tarafından 112 ekiplerine haber verildi.

Otomobilde doğum ihbarı alan 112 ekipleri hemen olay yerine gitti. Dr. Mehmet Çetin, Acil Tıp Teknisyeni Nurcan Özdemir, ambulansla yola çıkarak otomobile ulaştı. Anne ve kız bebeğine ilk müdahale yapıldıktan sonra ambulansla Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Dr. Mehmet Çetin, "Otomobilde doğum ihbarını aldıktan hemen sonra harekete geçip kısa sürede verilen adrese gittik. Hasta yakınları çocuğun doğduğunu söyledi. Zaman geçirmeden anne ve bebeğine ilk müdahaleyi otomobilin arka koltuğunda yapıp ambulansa aldık. Görünüşte sağlık durumları gayet iyi gözüküyordu. Doğum yapan anne biraz korkmuş gibiydi. Anneye bebeğinin iyi olduğunu söyledim. Buradaki işlemlerimizi bitirdikten sonra ikisini de ambulansa alıp hastaneye getirdik" dedi.

 

Yorum Ekle