Hakan Atilla istifa mı etti? Merak edilen sorunun yanıtı ortaya çıktı!

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla'nın kendi isteği ile 1 ay izne ayrıldığı öğrenildi. Atilla'nın gerekçe bildirmeksizin aldığı bu izin kararı görevi bıraktığı şeklinde yorumlandı.

Hakan Atilla istifa mı etti? Merak edilen sorunun yanıtı ortaya çıktı!
- A +

 

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla'nın kendi isteği ile 1 ay izne ayrıldığı öğrenildi. Atilla'nın gerekçe bildirmeksizin aldığı bu izin kararı görevi bıraktığı şeklinde yorumlandı.

Atilla'nın genel kuruldan sonra görev alma niyetinde olmadığı öğrenildi. Borsa İstanbul'un 26 Mart'taki genel kurulu öncesi gelen bu izne ayrılma kulislere bomba gibi düştü. Kulislerde yorumlananın aksine Atilla'nın ailevi sebeplerden dolayı görev almak istemediği ileri sürüldü.

Kimileri ise son dönemde gündeme gelen Halkbank davası ile ilgili bu kararın alınmış olabileceğini ileri sürdü. Atilla'nın herhangi bir gerekçe göstermeden izne ayrılması dikkat çekti.

HaberTürk'ten Rahim Ak'ın haberine göre; Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla'nın kendi isteği ile 1 ay izne ayrıldığı öğrenildi. Atilla'nın bu izin kararı ile görevi bıraktığı anlaşıldı. Borsa İstanbul'da genel kurulu öncesi Genel Müdür Hakan Atilla'nın kendi kararı ile 1 ay izne ayrılması Atilla'nın genel kuruldan sonra yeniden görev almayacağı şeklinde yorumlandı.

Borsa İstanbul'un 26 Mart'taki genel kurulu öncesi gelen bu izne ayrılma kulislerde istifa sinyali olarak değerlendirildi. Kulislerde yorumlananın aksine Atilla'nın ailevi sebeplerden dolayı görev almak istemediği ifade ediliyor.

Daha önce de ABD’de Halkbank davasından yargılanıp hapis yatan ve Türkiye’ye döndükten sonra Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü’ne atanan Hakan Atilla’nın görevinden istifa ettiği iddia edilmiş ancak haber doğru çıkmamıştı. Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etmesinin ardından Borsa İstanbul Başkanı Atilla'nın da istifa söylentileri çıkmıştı.

SÖYLENTİLER DEVAM EDİYORDU

Özellikle ABD'deki seçimlerde Demokrat Joe Biden'in seçilmesinin ardından ABD’de Halkbank davasından yargılanan Hakan Atilla ile ilgili bu dava ile ilişkili söylentiler de bir süredir devam ediyordu.

Borsa açısından 2020'yi bir “dayanıklılık testi” olarak nitelendiren Atilla, “Geriye baktığımızda, zorlukların üstesinden geldiğimizi ve hedeflerimizi aştığımızı gururla söyleyebilirim. 2020, Borsa İstanbul tarihinin performans açısından başarılı bir yılı oldu. Tüm piyasalarda en yüksek işlem hacimlerimize, en yüksek endeks değerlerimize ulaştık.

Emeği geçen çalışanlarımıza ve Borsa İstanbul’a güvenen herkese teşekkür ediyorum” demişti. Geçtiğimiz yıl içerisinde Borsa İstanbul’un yatırımcı sayısının yüzde 64 artarak 2 milyona ulaştığını aktaran Atilla, “Yeni yatırımcılarımızın bilinçlendirilmesi adına hazırladığımız tanıtıcı ve bilgilendirici içerikleri ve rehberleri sosyal medyanın gücünü de kullanarak milyonlarca kullanıcıya ulaştırdık.

Bu değişimi yönetirken iş sürekliliğinde kesintisiz hizmet verebilmek için önlemler aldık, piyasaları erişilebilir kılacak ve özellikle bireysel yatırımcıyı koruyacak düzenlemeler yaptık” şeklinde konuşmuştu.

İlgili haber için tıklayın.

Oteli soyan hırsızlar polis takibinden kaçamadı

Yorum Ekle

İlgili Haberler