USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Yörük göçü böyle canlandırıldı

Antalya’nın Kumluca ilçesinde düzenlenen 19. Geleneksel Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında "Yörük göçü" canlandırıldı.

Yörük göçü böyle canlandırıldı
26-04-2018 16:51
Google News

19. Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri kapsamında Yörük göçü canlandırıldı. Deve, at, eşek, keçi, koyun, köpeklerin de bulunduğu kortej, Hükümet Konağı önünden Karatepe Stadı’na geldi. Vatandaşlar, Yörükler’in çadırları, yiyecekleri, geleneksel kıyafetleri ve tarım aletlerini de görme fırsatı buldukları yürüyüş sırasında kortejdekilere ellerindeki Türk bayraklarıyla sevgi gösterilerinde bulundu. "Kalk Gidelim" dizisinde Yörük Hanım Ağası karakterini canlandıran Türk dizilerinin tanınmış ismi Aslı Omağ da etkinliğe at üzerinde katılarak, vatandaşları selamladı. Yörük Göçü kortejini yol kenarlarında ve bitiş noktası olan Karatepe Stadında 10 bini aşkın vatandaş izledi.

Sembolik göçün ardından festivalde Gül çetin Kaur Lisesi öğrencileri tarafından bayrak görsel şovu yapıldı. Öğrenciler bendeleri ile hilal ve yıldız şekli çizdiler. Tribünlerdeki seyircilere dağıtılan bayraklar ayrı bir görüntü oluşturdu.
(İHA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ