USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

Vali Pehlivan: "Mersin’de bin 700 derslikli 89 okul inşaatı bulunuyor"

Ersin valisi ali hamza pehlivan, il genelinde geçtiğimiz yıl başlayan, bir kısmı tamamlanan bir kısmının inşaat ve ihale süreçleri devam etmekte olan toplam bin 700 derslikli 89 okul inşaatı bulunduğunu söyledi.

Vali Pehlivan: "Mersin’de bin 700 derslikli 89 okul inşaatı bulunuyor"
10-07-2024 13:23
Google News

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, il genelinde geçtiğimiz yıl başlayan, bir kısmı tamamlanan bir kısmının inşaat ve ihale süreçleri devam etmekte olan toplam bin 700 derslikli 89 okul inşaatı bulunduğunu söyledi.


Mersin’de, milli eğitim alanında hayata geçirilen, devam eden ve planlanan yatırımlara ilişkin değerlendirme toplantısı, Vali Pehlivan başkanlığında yapıldı. Pehlivan, toplantıda yaptığı konuşmada, il genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın sağladığı destekler ile eğitim öğretim alanında her geçen gün hem donanım standartlarının hem de fiziki şartların çok daha iyi seviyelere ulaştığını söyledi.


Mersin il genelinde geçtiğimiz yıl başlayan, bir kısmı tamamlanan bir kısmının inşaat ve ihale süreçleri devam etmekte olan toplam bin 700 derslikli 89 okul inşaatı bulunduğu bilgisini veren Vali Pehlivan, "


Bu okul inşaatlarımızdan toplam yatırım bedeli 971 milyon.256 bin 416 TL olan 548 derslikli 31 okulumuzun inşaatını bitirdik. 788 derslikli 45 okulumuzdan inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. 11 okulumuzun da inşaatı ihale aşamasına gelmiş durumdadır. Bir yandan da yeniden yapılacak veya güçlendirilecek okulların planlamasını yapmaktayız. Devam eden inşaatların tamamlanmasıyla toplam bin 700 dersliği Mersin’de eğitim öğretim hizmetlerine kazandırmış olacağız" dedi.


Tamamlanan ve devam eden projelerin hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Pehlivan, "Bu önemli yatırımların hayata geçmesi konusunda sağladıkları desteklerden dolayı başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Milli Eğitim Bakanımıza ve bakanlığımızın ilgili bütün birimlerine ilimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. İlimizde bu yatırımlarla ilgili iş ve işlemleri, kontrol hizmetlerini gerçekleştiren Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığımıza (YİKOB) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum" diye konuştu.


Toplantıya vali yardımcıları Adem Yılmaz ve İbrahim Küçük, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, YİKOB İdari ve Mali İşler Müdürü Oğuz Kahraman, Milli Eğitim Müdürlüğü ve YİKOB’un teknik personeli katıldı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ