USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Teknoloji

"Ulutek Maker Çocuk" projesi start aldı

Ulutek Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kanık, Ulutek Yönetim Kurulu ve aynı zamanda Ulutek Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Şener, Türk Ticaret Net Eğitim Koordinatörü Birgül Yanıklar ve proje sorumlusu Burçin Ertük'ün ev sahipliği yaptığı açılışa projeye katılan minikler, velileri ve kalabalık bir konuk kitlesi katıldı.

20-06-2016 18:33
Google News

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Ulutek Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kanık proje kapsamında öğrencilere robotik, elektronik, yazılım, 3D tasarım, arduino alanlarında gerekli bilgi birikimi kazandırmayı amaçladıklarını belirterek, "Gelişmiş eğitim materyallerinin kullanıldığımız programda 8-15 yaş arası öğrencilerin, uygulama yaparak teknoloji alanında tüketici kalmak yerine, üretici konumda yer almalarının hedefliyoruz. Bu proje ile üreten, paylaşan, farkı kullanan ve kodlayan bireyler yetiştiriyoruz. En önemli kazanımımız öğrencilerimizin bilim ve teknoloji alanında ufuklarının açılmaları ve onların başarıları sonucunda gülen yüzleri.

Her öğrenci atölye çalışmalarında ‘yaparak-yaşayarak’ öğrenecekler. Böylece kalıcı öğrenmeler gerçekleşir. Öğrenciler hayat boyu öğrenme becerileri elde ederler. Bilim ve teknoloji alanında merak, girişimcilik, üretken olma, araştırmacı olma ve keşfetme özellikleri kazandırılacak. Sistematik ve düzenli çalışma alışkanlığı ve düzey bilişsel işlem becerileri uygulamalı olarak kazandırılarak miniklerimizin özgün proje üretmeye teşvik etmeyi amaçlıyoruz" dedi.


Ulutek Yönetim Kurulu ve aynı zamanda Ulutek Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Şener ise hayata geçirilen bu projenin çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Bizler teknolojinin yanında çocuklarımız için artık kaçınılmaz hale gelen programlamanın temelini almanın da oldukça önemli olduğuna inanıyoruz. İlki ile başlangıcını yaptığımız programımızı daha da geliştirerek geleneksel hale getirmeyi amaçlıyoruz" dedi.


Türk Ticaret Net Eğitim Koordinatörü Birgül Yanıklar ise proje ile ilgili şunları kaydetti; "26 Ağustos'a kadar devam edecek olan Ulutek Maker Çocuk projesi 5 farklı atölye de düzenlenecek. Gelişmiş eğitim materyalleri kullandığımız programda 8-15 yaş arası öğrencilerin, uygulama yaparak teknoloji alanında kendilerini geliştirmelerini amaçlıyoruz"


Açılış törenin sonunda Ulutek Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kanık başta Ulutek Maker Çocuk projesinin fikrini tasarlayan ve hayata geçirmede büyük bir özveriyle çalışan Türk Ticaret Net Eğitim Koordinatörü Birgül Yanıklar başta olmak üzere emeği geçen herkese taşakkür etti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ