USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Bursa

Tiyatronun kalbi Nilüfer’de atacak

Nilüfer Belediyesi’nin her iki yılda bir gerçekleştirdiği Tiyatro Festivali için geri sayım başladı. Bu yıl “Seyirci Kalma” sloganı ile duyurusu yapılan 5. Nilüfer Tiyatro Festivali, 27 Mart-28 Nisan tarihleri arasında 32 günde 100 gösterimle tiyatronun kalbini Nilüfer’de attıracak.

Tiyatronun kalbi Nilüfer’de atacak
21-03-2016 13:46
Google News

5. Nilüfer Tiyatro Festivali’nin biletleri hafta sonu satışa çıktı. Gişelere akın eden tiyatro severler bazı oyunların biletlerini ilk günden bitirdi. Mart-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalde 32 günde 100 oyun sahnelenecek. Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın müzikli galası ile açılacak olan festivalin ilk geceki programı müzikal şarkılarından oluşuyor. Solistler Bilkent Üniversitesi öğrencileri, Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”nun genç oyuncuları ve ünlü oyuncu Zuhal Olcay olacak.

Bursa, Türkiye ve yurtdışından 49 topluluğun sahne alacağı 5. Nilüfer Tiyatro Festivali’nde bunların dışında iki konser, bir sergi ve yedi atölye yapılacak. Nazım Hikmet Kültürevi, Sanat Mahal Sahnesi, Uğur Mumcu Sahnesi, Konak Kültürevi, Serdar Şafak Sahnesi, Nazım Hikmet Kültürevi 2. kat, Suare Performans Salonu, Merinos AKKM, Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu Sahnesi oyunların izlenebileceği mekanlar olacak.
27 Mart’ta yapılacak müzikli galanın ardından 28 Mart’ta Bizim Tiyatro “Yargı” ile izleyici karşısına çıkacak. Festivalde bu yıl, ana akım tiyatro toplulukları dışında, yeni, genç ve alternatif bakışla sergilenen oyunlar da yer alacak.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Seyirci Kalma” sloganıyla gerçekleştirilecek festivalin geçmiş yılların tecrübesi ve tiyatro severlerin talepleri doğrultusunda daha güçlü, daha yoğun bir programla yapılacağını söyledi.

5 TL ile 30 TL arasında değişen bilet fiyatları ile oyunları izleyebilecek olan tiyatro severler biletleri sahnelerin gişelerinden ve internetten temin edebilirler.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ