USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Seri katil zanlısı Atalay Filiz Dexter hayranı çıktı!

İstanbul Polisi'nin İzmir'e kaçtığını kesinleştirdiği seri katil Atalay Filiz'in Hadımköy'de bir depo içerisinde konteyner kiraladığı ortaya çıktı. Depodaki aramalarda, aralarında, bir seri katili anlatan "Dexter" dizisinin de olduğu çok sayıda film CD'si ve kitap bulundu. Depoyla ilgili Atalay Filiz'in pilot olan babasının dün ilk kez ifadesi alındı.

Seri katil zanlısı Atalay Filiz Dexter hayranı çıktı!
03-06-2016 17:09
Google News

Tuzla’da Tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'nın geçtiğimiz Cuma günü vahşice öldürülmesi sonrası seri katil Atalay Filiz adeta Türkiye gündemine oturdu. Biyoloji Doktora öğrencisi Filiz’in, Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta mühendis olan oğlu Göktuğ Demirarslan ile genç mühendisin sevgilisinin de katili olduğu öğrenilince, Emniyet adeta seferber oldu. Ankara’da 3 yıl önce işlenen o cinayetin yanı sıra, sevgilisi 6 yıl önce Fransa’da esrarengiz şekilde ortadan kaybolan Atalay Filiz’in yakalanması için polisin yanı sıra İstihbarat birimleri de çalışma başlattı. Atalay Filiz’i gördüğünü iddia eden binlerce kişi şüphelinin yakalanması için Polis İhbar Hattı 155’i aradı.

 İZMİR’DE ÇIKTI

O ihbarlar araştırılınca, şüphelinin cinayetten 2 gün sonra İzmir’e geçtiği anlaşıldı. İstanbul Polisi, bunun üzerine İzmir’e 6 ekip gönderdi. Araştırmalarda, Filiz’in kendisini Ömer B., olarak tanıtarak, Buca’da bir öğrenci evinde kaldığı anlaşıldı. Atalay Filiz’in Bodrum’a gideceğim diyerek evden ayrıldığı belirtildi.

GERİ DÖNMÜŞ OLABİLİR

Soruşturmayı çok yönlü değerlendiren dedektifler, Atalay Filiz’in Yunanistan’a kacabileceği üzerine Çeşme’de çalışma başlattı.  İzmir’deki dedektifler araşmalarını sürdürürken, İstanbul’daki ekipler de Atalay Filiz’in İzmir’e gittiği güzergahı belirledi. Buna göre Atalay Filiz, önce minibüsle Tuzla'dan Kaynarca’ya geçti. Buradan Bolu yönüne giden bir otobüse bindi. Daha sonra ise Şekerpınar’dan İzmir’e giden otobüse bindi.

 DEPO KİRALADI

Cinayet Masası dedektifleri, şüphelinin kaçak yollarla yurt dışına kaçma ihtimali üzerine araştırma başlattı. Çalışmalar sürerken, Emniyet’e ihbar yağmaya devam etti. Polisi arayan bir kişi, Atalay Filiz’in, Hadımköy’deki bir depoda, kiralık kasasının bulunduğunu söyledi. Dedektifler, kişisel depo alanı hizmetleri veren adrese sevk edildi. İhbarın doğru olduğu, Atalay Filiz’in bir konteyner kiraladığı ortaya çıktı.

DEXTER

Konteynerden çıkan ahşap kasada bisiklet, CD ve kitap bulundu. Kitapların çoğunun polisiye romanı ve ders içerikli olduğu öğrenildi. “Dexter” adlı Amerikan yapımı dizi film CD’lerinin de kayıtlar arasında olması dikkat çekti. Dizi, polis departmanında çalışan bir “kan sıçrama uzmanı” seri katili anlatıyor. Ayrıca polisiye kitapların yanı sıra cinayet haberleri yer alan dergilerin olması da dikkat çekti.

 
BABA İFADE VERDİ

İstanbul Polisi, kiralanan depoyla ilgili Atalay Filiz’in babası İlhan Filiz’i ifadeye çağırdı. Türk Hava Kuvvetleri’nden emekli olan İlhan Filiz, öğleden sonra, Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gitti. Emniyette 4.5 saat kalan baba, Cinayet Masası’ndaki ifadesinde “Atalay, nasıl böyle bir hale dönüştü anlamıyorum. Ankara’daki cinayet sonrası hiç görmedim, irtibatım da olmadı. O bahsedilen depo 2012’de Annkara’ya taşınırken tutulmuştu. Bir takım eşyaları vardı. Atacaktık. ‘Baba atmayalım aylık 50 liraya depo buldum’ dedi. O tarihden beri oradalar” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ