USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Bursa

Şenlik için pedallara basıldı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde Gençlik Haftası kapsamında yapılması planlanan ancak hava muhalefeti sebebiyle ertelenen Bisiklet Şenliği bugün coşkuyla gerçekleştirildi. Belediye önünden başlayan tur, Ortaköy mahallesindeki kahvaltı ile sona erdi.

Şenlik için pedallara basıldı
29-05-2016 19:03
Google News

Bisiklet tutkunları, tur için saat 09.30’da belediye önünde toplandı. Etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, Belediyespor Müdürü Hüseyin Kurt, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Yusuf Şevki Yücel’de katıldı.
Belediye önünden pedal çevirmeye başlayan 50’ye yakın bisiklet tutkunu, Atatürk Bulvarı üzerinden park caddesi, Anafartalar caddesini takiben Ortaköy mahallesi yoluna girdiler. Belediye önünden başlayan 9.5 kilometrelik parkur yarım saatlik yolculuk sonucunda Ortaköy Mahallesi ilk ve ortaokulu önünde son buldu. Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timi’de bisiklet tutkunlarının güvenliğini sağladılar.
Tur sonunda açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, “İnegöl Belediyesi olarak yaptığımız birçok etkinlikle İnegöl´ün sosyal hayatını şekillendiriyor, kültür, sanat ve spor alanındaki çalışmalarımızla halkımıza hizmet veriyor ve her zaman onların yanında olmaya çalışıyoruz. Bu gün gerçekleştirdiğimiz bisiklet şenliğimiz de bu etkinliklerden biridir. İnegöl, bisiklet kullanımının fazla olduğu şehirlerimizden biridir. Özellikle coğrafi ve fiziki şartların uygun olması sebebiyle bisiklet halkımız tarafından sıkça tercih edilen bir ulaşım aracıdır. Bu nedenle bizde belediye olarak vatandaşlarımızı bu spora ilgilerini artırmak ve bu spor aktivitesini tüm kesimlere yaymak adına bu hafta sonunu bisiklet turuyla değerlendirmek istedik. Esasında Gençlik Haftasında yapılması planlanan ama hava muhalefeti sebebiyle ertelenen bisiklet turumuzu gerçekleştirdik. Belediye önünden başlayan bisiklet şenliği etkinliğimiz Ortaköy mahallemizde son buldu. Etkinliğimizin ardından yine katılımcılarımızla birlikte kahvaltımızı yaptık. Katılım oldukça yoğundu. Buda bizi sevindirdi. Bu etkinlik birlik ve beraberliğin artmasını sağladı. Şenliğimize genç yaşlı, kadın erkek herkes vardı. Özellikle belediye olarak ilçe halkımıza yönelik bu tür spor aktivitelerini yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Program okul bahçesindeki kahvaltı ile sona erdi.

(İHA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri