USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Asayiş

Özgecan Aslan davasında 3. kez...

Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili tutuklu bulunan ve haklarında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen 3 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşması yarın görülecek.

Özgecan Aslan davasında 3. kez...
02-12-2015 15:25
Google News

Tarsus Adliyesinde 9 Eylül'de görülen 2. duruşmaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılan tutuklu sanıklar Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe, 3 Kasım'da görülecek celsede duruşma salonunda yer alacak. Duruşma yarın saat 09.00'da Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek. Özgecan Aslan'ın aile avukatlarının yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının avukatları ile sanık avukatlarının da katılacağı duruşmada sanıklar, ek savunmalarını yapacak.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor
Cumhuriyet savcısı mütalaasında, Ahmet Suphi Altındöken için "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme, nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs ve cinsel saikle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemişti.

Mütalaada, Fatih Gökçe için de aynı suçlara ilaveten "nitelikli cinsel saldırı" suçlamasıyla da yargılanması talep edilirken, Necmettin Altındöken için de "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme" gibi suçlardan aynı ceza istenmişti.

Sanık Ahmet Suphi Altındöken, mahkemedeki savunmasında, suçlamaları kabul etmemiş, cinsel saldırıyla ilgili arkadaşı Fatih Gökçe'yi suçlamıştı. Gökçe ise kendisine yönelik cinsel saldırı suçlamasını reddetmiş, baba Necmettin Altındöken de olayla bir ilgisinin bulunmadığını ileri sürmüştü. Bu arada, Özgecan Aslan ailesinin avukatları da mütalaada tutuklu sanık Ahmet Suphi Altındöken için "nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs" kısmına tepki göstermiş, Altındöken'in de "nitelikli cinsel saldırı" suçlamasıyla yargılanmasını, bu yönde kuvvetli deliller olduğunu ifade etmişlerdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ