USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Yaşam

Ömrünü tamamlamış lastikler, ekonomiye kazandırılıyor

YILDIRIM’DA ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ LASTİKLER, GERİ DÖNÜŞÜMLE EKONOMİYE KAZANDIRILIYOR. YILDIRIM BELEDİYESİ'NDEN YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE, ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ LASTİKLER TOPLANARAK, EKONOMİYE KATKI SAĞLANIRKEN, ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN DE ÖNÜNE GEÇİLİYOR.

Ömrünü tamamlamış lastikler, ekonomiye kazandırılıyor
06-06-2023 12:16
Google News

Yıldırım’da ömrünü tamamlamış lastikler, geri dönüşümle ekonomiye kazandırılıyor. Yıldırım Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, ömrünü tamamlamış lastikler toplanarak, ekonomiye katkı sağlanırken, çevre kirliliğinin de önüne geçiliyor.


Temiz çevre, sağlıklı hayat anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi, ömrünü tamamlamış araç lastiklerini toplayıp lisanslı firmalara gönderiyor. Yıldırım Belediyesi Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekipleri 2019 yılından bu yana 30 bin 654 ömrünü tamamlamış lastiği geri dönüşüme kazandırdı.


Türkiye’de her yıl yaklaşık 200 bin ton ömrünü tamamlamış lastiğin açığa çıktığını ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, atık lastiklerin geri dönüşüme kazandırılması ile birçok ürün elde edildiğini ve bu lastiklerden yaklaşık yüzde 73 oranında granül kauçuk malzemesi, yüzde 19 oranında çelik tel, yüzde 8 oranında ise tekstil ve diğer maddelerin geri kazanıldığı vurguladı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri