USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Bursa

Okul sporlarında muhteşem final

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği ve 17 ilçede 220 bin öğrenciyi sporla buluşturan ‘Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri’ muhteşem bir finalle sona erdi.

Okul sporlarında muhteşem final
07-06-2016 18:53
Google News

Bursa’da yatırımlarıyla kente değer katan Büyükşehir Belediyesi, ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle kentin tüm ilçelerinde çocuklarla gençlerin sosyal ve sportif gelişimlerini destekleyen faaliyetleri bir bir hayata geçiriyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Büyükşehir Okul Spor Etkinlikleri’ kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla, Büyükşehir Belediyespor Kulübü koordinasyonunda organize edilen ‘Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri’, 17 ilçede yapılan çekişeli müsabakaların ardından sona erdi. Nilüfer Spor Salonu’nda yapılan okul sporları etkinliği kapanış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sına İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ile çok sayıda öğrenci ve öğretmen katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, programın açılışında yaptığı konuşmada, öğrencileri spora teşvik etmek adına çalışmalar yaptıklarını söyledi. Bursa’nın spor kenti kimliğiyle de öne çıkmasını hedefleyen faaliyetlerin tüm ilçelere ulaştığını belirten Başkan Altepe, “Gençlerle cıvıl cıvıl spor ortamında buluştuğumuz fiziksel etkinlik ve spor şenlikleri, 17 ilçemizde toplam 220 bin çocuğumuzu sporla buluşturdu. Gençlerin ve çocukların en güzel şekilde eğitim almaları ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için her türlü fedakârlığı yapıyoruz. Geleceğimizin emanetçisi olan gençlerimizin spor disipliniyle yetişmeleri yapılan yatırımları daha da önemli kılıyor. Yapacak çok işimiz var. Hedefimiz, daha sağlıklı, vizyon sahibi, idealist bir nesil yetiştirmektir” dedi.

Konuşmaların ardından da spor müsabakaları başladı. Yarışmacılar, salonu dolduran arkadaşlarının tezahüratları eşliğinde birincilik için yarıştı. Alaattinbey Özel Eğitim Merkezi öğrencilerinin kurdele gösterisi ile Mehmet Torun Özel Eğitim Merkezi öğrencilerinin halk oyunları gösterisi büyük bir beğeniyle izlendi. Ayrıca toplam 35 bin adet satranç takımı ile spor malzemeleri de okullara dağıtıldı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ