USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

O ilçede yaşam normale dönüyor

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 2 Aralık 2015 tarihinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile birlikte başlatılan operasyonlar 103 gün sonra sona ererken 3 mahalle haricinde sokağa çıkma yasağının da kaldırıldığı ilçede hayat normale dönüyor.

O ilçede yaşam normale dönüyor
19-06-2016 15:10
Google News

Operasyonlardan sonra teröristler tarafından tuzaklanan patlayıcıların temizlenmesi için sürdürülen arama tarama çalışmaları devam ederken, 103 gün devam eden operasyonların ardından 6 mahalleden 3 mahalle ve bazı cadde ile sokaklarda sokağa çıkma yasağı da 21 Mayıs 2016 tarihinde kaldırılmıştı. Sokağa çıkma yasağının devam ettiği 3 mahallede ise arama tarama faaliyetleri sürüyor. Büyük bir bölümünde sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Sur ilçesinde hayat normale dönüyor. Diyarbakır’ın ekonomisinin lokomotifi görevi yapan Sur ilçesinde 4 ay sonra ticaret de normale dönmeye başladı. Esnaf iş yerlerini açarak ticaret yapmaya başlarken, insanlar da yavaş yavaş eskiden olduğu gibi alış veriş yapmak üzere Sur ilçesine gitmeye başladı. Esnafın iş yerini açması, insanların alış veriş için Sur'a gelmeye başlaması ilçede küçük çapta da olsa bir canlılık oluşturmaya neden oldu.

İLÇEDE YENİ GÜVENLİK NOKTALARI OLUŞTURULDU
Teröristlerden temizlenen Sur ilçesine yeniden teröristlerin girmemesi için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, ilçenin dört bir yanına yeni güvenlik noktaları kurdu. Kurulan güvenlik noktalarına kurşun geçirmez kulübeler yapıldı. 7 gün 24 saat polis memurlarının görev yaptığı kulübelerden Sur ilçesi sürekli olarak gözetleniyor. Diyarbakır alış verişinde önemli paya sahip Gazi Caddesi'nde hem ilçe emniyet müdürlüğü personeli 24 saat esasına göre nöbet tutarken hem de cadde girişi ve insanların yoğun olduğu noktalarda kurulan kulübelerde görevli polisler elleri tetikte bekliyor. Sur ilçesinin girişi ile çıkışı ve sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı mahallelerde önemli noktalarda da polis ekipleri görev yapıyor. İlçe içinde üniformalı polisler asayişi sağlarken, ilçenin hakim noktaları ve ilçeyi rahat gören Surların önemli bölümlerinde ise özel harekat polisleri konuşlandırıldı. Özel harekat polisleri görevlendirildikleri bölgelerden 24 saat esasına göre ilçeyi gözetleyerek olası olumsuzluklara anında müdahale edebilecek durumda bekliyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ