USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Nevşehir’den deprem bölgesi Hatay’a ’sebze hali’ desteği

NEVŞEHİR VALİLİĞİ ÖNCÜLÜĞÜNDE NEVŞEHİR BELEDİYESİ, NEVŞEHİR İL ÖZEL İDARESİ VE NEVŞEHİRLİ HAYIRSEVER İŞ İNSANLARININ DESTEĞİ İLE HATAY’DA NEVŞEHİR KAPADOKYA SEBZE HALİ YAPTIRILACAK.

Nevşehir’den deprem bölgesi Hatay’a ’sebze hali’ desteği
25-05-2023 10:26
Google News

Nevşehir Valiliği öncülüğünde Nevşehir Belediyesi, Nevşehir İl Özel İdaresi ve Nevşehirli hayırsever iş insanlarının desteği ile Hatay’da ’Nevşehir Kapadokya Sebze Hali’ yaptırılacak.


Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Belediye Başkanı Dr Mehmet Savran, sivil toplum örgütü temsilcileri ve iş insanlarından oluşan Nevşehir heyeti Hatay’da incelemelerde bulundu. Hatay’daki incelemelerine ilk olarak İskenderun’dan başlayan heyet daha sonra Antakya’da Nevşehir Valiliği öncülüğünde Nevşehir Belediyesi, Nevşehir İl Özel İdaresi ve hayırsever iş insanları tarafından yaptırılacak olan Nevşehir Kapadokya Sebze Hali arazisini gezdi.


Vali Becel, içerisinde 65 adet dükkan ve dernek binası gibi yaşam alanlarının bulunacağı sebze halinin 1560 metre kare alana kurulacağını belirtti. Becel, “Asrın felaketinin yaşandığı Hatay’da yaraları devlet-millet el ele sarıyoruz” dedi.


Başkan Savran ise, deprem felaketinin yaşandığı ilk günden itibaren Nevşehir Belediyesi’nin ve Nevşehir’deki tüm sivil toplum örgütlerinin tüm imkânlarını bu bölge için seferber ettiğini hatırlatarak kardeş şehir oldukları Hatay’ın yaralarının sarılması için bundan sonra da tüm güçleri ile çalışacaklarını kaydetti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri